Rize'deki 11 kurum, taş ocağı için Cengiz Holding'e destek verdi

Rize İşkencedere Vadisi'nde yapılmak istenen taş ocağı projesine kentteki 11 kurum destek verdi

Rize'deki 11 kurum, taş ocağı için Cengiz Holding'e destek verdi

Rize'nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi'nde Cengiz Holding tarafından yapılması planlanan taş ocağına karşı bölge halkının direnişi sürerken Rize'de faaliyet gösteren 11 kurum, yapılmak istenen taş ocağı projesine destek verdiklerini açıkladı.

'BENZER GRUPLARIN GEZİ'DE YAPTIKLARI HEPİMİZİN MALUMU'

Taş ocağı projesine karşı çıkan ve günlerdir bölgede nöbet tutan İkizdereliler için, "Yapılacak işin niteliğini hiç araştırmamış ya da yatırımlar mevzu olduğunda çevreci kesilmiş olan bu grupların amaçlarının doğa, çevre ve insan hakları olmadığını belirtmek isteriz. Benzer grupların ağacı bahane edip Gezi Parkı olaylarını başlattıkları ve çevreyi günlerce talan etmek sureti ile kalkışma içerisine girdikleri hepimizin malumudur" ifadeleri kullanıldı.

'İŞKENCEDERE'DEKİ TAŞIN EN UYGUN TAŞ OLDUĞU BİLİNEN BİR GERÇEKTİR'

Bölgenin coğrafi yapısı gereği arazilerin engebeli olması nedeniyle büyük yatırımlar için aranan düz araziyi bulmanın mümkün olmadığı söylenen açıklamada, "Bu nedenle deniz dolgusu kaçınılmaz olmaktadır. Lojistik merkezle ilgili de en yerinde karar deniz dolgusudur. Deniz dolgusu için de İkizdere İşkencedere'deki taşın en uygun taş olduğu bilinen bir gerçektir. Taşın çıkartılması esnasında doğaya verilecek olan tahribatın taş çıkartma işi bittikten sonra giderileceği ve çevrenin eski haline getireceği devletin en yetkili makamları tarafından taahhüt edilmiştir. Biz aşağıda imzası bulunan Rize ilinde faaliyet gösteren meslek örgütleri olarak çevreye verilecek tahribatın eski hale getirilmesi kaydıyla yatırımlara devam edilmesi yönündeki düşüncemizi kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz" denildi.

Açıklamada imzası bulunan kurumlar şöyle:

*Rize Barosu Başkanlığı

*Rize Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı

*Rize Ticaret Borsası

*Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

*Rize Muhasebeciler Odası Başkanlığı

*Rize Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığı

*Rize Kent Konseyi

*Rize Kent Gönüllüleri Konseyi

*TÜMSİAD Rize Şubesi

*MÜSİAD Rize Şubesi

*53 Gazeteciler Derneği

Kaynak: Duvar

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 17:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
halk oy verirken akıllı olmassa olacağı bu
halk oy verirken akıllı olmassa olacağı bu - 2 ay Önce

adam resmen krallık saltanatlık kurmuş eee yapacak bir şey yok karşılığını almadan hep aynı kişilere oy verirsenin olacağı bu, ben bile ideolojimin karşısındakilere ara ara oy veriyorum sırf rakip olsun diye biraz strateji öğrenin.arasıra düşmanına rakibine oy vereceksinki açığını ortaya çıkarsın senden diye tamamen güvenirsen o seni soyar.soyarkende nasılda kerizleri kekledik derler üstüne şampanya bile patlatırlar.sende onları en başındaki lideri camilerde gördüğün için hepsini camiden çıkmaz sanırsın ama nerdeeee

Illo
Illo @halk oy verirken akıllı olmassa olacağı bu - 2 ay Önce

Devletin en yüksek birimleri eski hali için taahüt vermiş diyor

SIRADAKİ HABER