Dersim’deki ‘katliam ihalesi’ iptal edildi

Yapılan açıklamada, "İhale iptal edilmiş olup hazırlanacak rapor sonucuna göre hareket edilecektir" denildi

Dersim’deki ‘katliam ihalesi’ iptal edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açılan dağ keçilerini avlama ihalesi kamuoyu tepkisinin ardından iptal edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Dersim'de kutsal olan dağ keçilerini avlatmak için açtığı ihaleyi iptal ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "İhale iptal edilmiş olup hazırlanacak rapor sonucuna göre hareket edilecektir" denildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden ihale ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bilindiği üzere dünyanın birçok ülkesinde avcılık faaliyeti yürütülmektedir. Ülkemizde de bilimsel yönden envanteri yapılmış olan yaban keçileri popülasyonu içerisinde bulunan yaşlı erkek bireylerin bir kısmının avına avcılık kapsamında izin verilmektedir. Tunceli’de bilimsel metotlarla envanteri yapılan ve 13.07.2020 tarihinde 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu çerçevesinde ihalesi yapılması hedeflenen yaban keçisi ihalesine yönelik sosyal, inanç, kaçak avcılık, yaban keçisi popülasyonu ve güvenlik açısından yerinde inceleme yapılarak bir rapor hazırlanması uygun görülmüştür. Bu nedenle 13.07.2020 tarihinde yapılacak olan ihale iptal edilmiş olup hazırlanacak rapor sonucuna göre hareket edilecektir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 11:05

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şırnaklı
Şırnaklı - 1 yıl Önce

Benim ev kapısının hemen 5 metre girişine yakın 1 erik ağaçı var sürekli bu ağacın altında oturup dinliyordum Sigara çekip kahve içiyordum yemek yiyordum Mayıs ayında baktım 1 yabani guverçin hemen yanı başımdaki 2 metrelik erik ağaçın ortasında yuvasını yaptığını gördüm Yumurtlaştı ve kuluçka dönemine girdi Ve insan olmam gereğim bu ağaçın altında oturmamaya karar verdim kapı girişindedir bu yüzden benim yüzümden güvercine ve yuvasına zarar gelmemesi için meçburen evin arkatarafında neredeyse 2 aydır pencerede içeriye girip çıkıyorum Yuvasına zarar gelmemesin diye Ne misafir Nede ziyaretçi eve kabul etmiyorum Ta yabani guverçin yavrularını büyütüp uçuruçağına kadar

SIRADAKİ HABER