Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Spor Toto Süper Lig'de 2-0 kazandıkları Gaziantepspor maçında tamamıyla hak edilmiş bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Bilic, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, gecenin hem Beşiktaş taraftarı için hem de tarafsız futbolseverler için iyi geçtiğini vurgulayarak, "Takım disiplinini bozmadan devam etmemiz önemliydi. Tamamıyla hak edilmiş bir galibiyetti" dedi.

Çok iyi gayret gösterdiklerini ifade eden Hırvat çalıştırıcı, "Taraftarlara teşekkür ediyorum. Harika destek verdiler. Gaziantepspor oynama niyetiyle gelmiş. Oyuna azimli ve baskılı başladık. Birkaç hata yapsak da bu, tempoyu etkilemedi. İki gol gelince bizim kontrolümüzde oyun gitti. İkinci yarıda çok iyi performans sergiledik. Tek sorun üçüncü veya dördüncü golü atamamaktı. 2-0 riskli bir skordu. Gol yeseniz terse dönebilirdi" şeklinde konuştu.

"FELSEFE, GÜÇ HALKINDIR"

Bilic, "Sosyalist biri için takımın oyunu ne kadar toplumsal?" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

"Takım olarak oynuyoruz. Zaten buradaki felsefe, güç halkındır. Oyunculara bunu anlatmaya çalışıyorum. Takımda zenginler ve fakirler yok, sınıflar yok. Sınıfları ortadan kaldırarak, gücü halka vermeye çalışıyoruz. O bakımdan sosyalist bir takım yaratıyorum diyebilirim."

Sol beke transferle ilgili soru üzerine Hırvat çalıştırıcı, şunları söyledi:

"Gerçekten inanılmaz bir şey. Türkçede üç dört kelime öğrenmiştim. Bir de sol beki öğrendim. Hala bitirmeye çalışıyoruz. Bitirmeye çalıştığımız bir transfer söz konusu. Finansal olarak harika olmadığımızı sizler de biliyorsunuz. İkincisi, hala kullandığımız bazı oyuncular var. Biri Ersan, birkaç maç görev verdik. Beni memnun etti Hutchinson iyi performans ortaya koydu. İyi seçenek ortaya çıkarsa bu transfer gerçekleşecek. Bu transfer gerçekleşirse harika olur. Ama gerçekleşmezse de sorun teşkil etmeyecek. Hiçbir oyuncuyu satın almak için hareket etmeyiz."

Lig konusunda görüşlerini aktaran siyah-beyazlı takımın teknik direktörü, "Hem iyi hem zor bir lig. Maçların çoğunu izliyorum. Lig bana da keyif veriyor. Üç galibiyetle başladık, daha iyisi olamazdı. Temel üzerine inşa edip yola devam etmeye çalışacağız. Önümüzde uzun bir yol var, gitmek istediğimiz yerin uzağındayız. Sıkı çalışmaya devam edip, isteğimizi ve şevkimizi sürdürüp, disiplini korumaya çalışacağız. Olumlu sonuçlar da gelmeye devam edecek" ifadelerini kullandı.

"BAŞARIYI HUZUR ORTAMI GETİRECEK"

İbrahim Toraman'ın yanı sıra bazı oyuncuları değerlendirmemesi ile ilgili soruyu yanıtlayan Bilic, şöyle konuştu:

"Tüm oyuncular antrenmanlarda elinden geleni yapıyor. Ben de çok uzun süre üst düzey uluslararası futbol oynadım. Hiçbir zaman takım atmofseri içinde kusursuzluğu  yaratamazsınız. Oyuncuların tamamını memnun edecek atmosfer yaratmaya çalışıyorum. Kulüp en önemlisidir. Ben veya oyuncular kulüpten önemli değiliz. Takımın huzurunu bozacak, iyi gidişatını bozacak hareketlere izin vermem. Başarıyı getirecek huzur ortamıdır. Memnuniyetsiz her oyuncu bana gelebilir. Elimden gelenin en iyisini yaparak çözmeye çalışırım. İbrahim Toraman bizim kaptanımız ve liderimiz" şeklinde konuştu.

Maçta iki gol atan Hugo Almeida'nın sakatlığı konusunda ise Slaven Bilic, "Umarım ciddi sakatlığı yok. Form durumu çok iyi. İyi bir sağlık ekibimiz var. Gerekenleri yapacaklardır. Uzun süre sahalardan ayrı kalsaydı bile forvet transferi düşünmüyorum" ifadelerini kullandı. (Akşam)