Halit Ziya Uşaklıgil'in "Aşk-ı Memnu" adlı eserinden uyarlanacak "Bihter" filminde, Bülent Ziyagil ve Nihat Önal karakterlerini canlandıracak oyuncular belli oldu.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Hilmi Önal'ın oğlu ve Peyker Yöreoğlu'nun eşi "Nihat Önal"ı, Mertcan Tekin canlandıracak.

fotoram-MPFZ.jpg

Ziyagil ailesinin küçük oğlu “Bülent” rolüne de Mert İnce hayat verecek.

fotoram-7b4y.jpg

Senaryosunu Merve Göntem'in üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Caner Alper ve Mehmet Binay'ın oturduğu filmin kesinleşen oyuncuları ve canlandıracakları karakterler şöyle:

TAFF Pictures imzalı filmde başrol karakter Bihter'i oyuncu Farah Zeynep Abdullah canlandıracak.

Hikâyenin ana karakterlerinden olan Behlül'e, "Vatanım Sensin", "Saygı", "Aşkın Kıyameti", "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" gibi yapımlarda aldığı rollerle tanınan Boran Kuzum hayat verecek.

Adnan Ziyagil karakterini, "Sıcak Kafa", "Leyla ile Mecnun", "Ben de Özledim" ve "Beş kardeş" gibi yapımlarda rol alan Osman Sonant canlandıracak.

Bihter Ziyagil'in annesi Firdevs Yöreoğlu'nu, üç sezon boyunca "Camdaki Kız" dizisinde Cana rolüne hayat veren Hande Ataizi oynayacak.

Filmde Beşir rolüne daha önce "Çukur" dizisinde oynayan Lorin Merhart hayat verecek.

Sharon Stone’dan ‘Temel İçgüdü’ açıklaması Sharon Stone’dan ‘Temel İçgüdü’ açıklaması

Dizide Zerrin Tekindor'un canlandırdığı “Matmazel” karakterini, Ebru Özkan oynayacak

Dizide Hazal Kaya'nın canlandırdığı Nihal'i ise "Duy Beni", "Doğduğun Ev Kaderindir" ve "Bir Litre Gözyaşı" gibi dizilerle tanınan Helin Kandemir canlandıracak.