Yönetmenliğini Petra Holzer’in, koordinatörlüğünü Ethem Özgüven’in üstlendiği Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) bu sene 8’inci yılına giriyor. 13-17 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek festival belgesel başvurularını kabul etmeye devam ediyor. Bu sene de ücretsiz katılım sağlanabilecek festivale başvurular için son tarih uzatıldı ve 16 Mayıs'a kadar başvurular kabul edilecek.

 Başkanlığını Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz’ın yaptığı festival başvuruları her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz.

Festival, belirsizlikler ve zorluklarla geçen bu senenin ardından sorunların üzerine cesaretle gidenleri, değiştirmek ve dönüştürmek isteyenleri ve elinden geleni yapmaya hazır olanları, birbirinden kıtalarca uzak olsalar da ortak bir değişim çağrısına katılabilecekleri bir ortamda buluşturmak amacında.

BIFED 2021, her yıl olduğu gibi bu yıl da sorunların büyüklüğünü gizlemeden paylaşıp daha güçlü bir dayanışmanın temellerinin atıldığı mekânlardan biri olma umudunda. 2020 yılında çevrimiçi gösterimlerle daha fazla insana ulaşıldı. Yine, herkes davetli. Öğrendiğimiz kadarıyla bir kenara çekilmemek ve daima öğrenmek için. Herkesi bekliyorlar...