İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı ve Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı canlı yayın, sosyal medyada tekrar gündem oldu. Berna Laçin'in Aktif Haber’in Fırat'la ilgili iddiasına "Bunu araştıracak gazeteci dostlardan haber bekliyoruz” demesi üzerine Twitter'da başlayan tartışma sürüyor.

Aktif Haber’in “CNN Türk’ün Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın,  Erdoğan’nın halkı sokaklara çağırdığı görüşmeyi, MİT’çi Nuh Yılmaz’la önceden ayarladığını gazeteci Cevheri Güven ortaya çıkarıldı” iddiasını alıntılayan Berna Laçin, “Bunu araştıracak gazeteci dostlardan haber bekliyoruz” diye yazmıştı.

Hande Fırat, iddialara yanıt verirken, Berna Laçin için de "Meğer 15 Temmuz’dan beri karın ağrısı çekiyormuş zavallı ???? sonunda rahatlamıştır. Herhalde" demişti.

LAÇİN: HADİ ORDAAAAAAAAAN! 

Berna Laçin de yanıt olarak şunları yazdı:

"Bir dakika suç işliyorsunuz! Bir tane yan yana fotomu bulun, sokağından geçmişliğimi çıkarın ortaya! Kol kola girenlerin haddi değil bana iftira atmak! Türkçe Olimpiyatlarını sunmayı hiç kabul etmedim diye bin tane laf bana söylendi şimdi öyle atıp tutmak yok hodri meydan!

İnternette bir sürü yerde bir gazeteci ile ilgili iddialar var! Gazetenin patronu Aydın Doğan’ın ağzından bile video var. Ben de “bu haberin doğrusu nedir ” diye sordum? Bu kadar bağırıp hamaset yapacağınıza konuyu açıklayıp internete “gerçeğin” izini bırakın!

Kısaca hadi ordaaaaaaaaan! Her an Sedat Peker videosu korkusu ile yaşayanları da muhatap alıp kendimi yoramam..."

NEDİM ŞENİR: HAYATIMDAKİ EN BÜYÜK HATAN... 

Gazeteci Zafer Şahin, “Fetö’nün ve kullanışlı aparatlarının Hande Fırat’a kini hiç bitmeyecek. İyi ki benim arkadaşımsın cesur insan…” diyerek Fırat'a destek verirken, Nedim Şener de tartışmaya dahil oldu. Şener, Berna Laçin'e yönelik, "Hayatında belki de en doğru şeylerden birisi, benim serbest kalmam için yazdığındır çünkü ben masumdum. Hayatındaki en büyük hatan, darbe 'film' deyip FETÖ’cülere direnenlere 'evinizden çıkmayın' korkaklığını göstermen, 5 yıl sonra bir FETÖ yalanına aparat olmandır" ifadelerini kullandı.

"HADİ SİZE MELZEME ŞİMDİ PROGRAMLRADA DA KONUŞUN, PARA KAZANIN" 

Laçin, Şener'e yanıt olarak da şunları yazdı:

"'Film olduğunu anlayan' yazan Süpermen mesela neresinden uydurmuştur

a-kendi fikri neyse zikri o dur

b-hissi kablelvuku

c-rüyasında görmüştür

d-soruları çalmıştır

Değişimde ve dönüşümde sınır tanımayanlarda bugün. Hadi size malzeme şimdi programlarda da konuşun, para kazanın."