Başbakan Binali Yıldırım,  “Bugün NATO’da alınan kararla bütün ülkelerin bayraklarını yarıya indirmesi kararlaştırıldı” dedi

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması: Erdoğan ne zaman açıklarsa biz de o zaman adayı açıklarız Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması: Erdoğan ne zaman açıklarsa biz de o zaman adayı açıklarız
Başbakan Binali Yıldırım, NATO üye ülkeleri ortak kararı çerçevesinde Fransa'nın Nice kentindeki katliam sonrası bayrakların yarıya indirileceğini açıkladı.

Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde dün gece 84 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan saldırıda 100'ün üzerinde de yaralı var.

Binali Yıldırım konuya ilişkin şunları söyledi: 

“Fransa halkına destek vermeye hazırız. Terörün dini ve imanı yok. Bütün dünya bilsin ki terörle mücadelede bazı terör örgütlerini masum görmek ve böyle bir ayrım yapmak en büyük yanlıştır. Çifte standart acı sonuç doğuruyor. Gerek bölgemizde gerek dünyanın herhangi bir köşesinde birçok ülkenin daha sıkı işbirliği içinde olması lazım. İstihbarat ve güvenlik tedbirleri yönünde daha çok birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Bugün NATO’da alınan kararla bütün ülkelerin bayraklarını yarıya indirmesi kararlaştırıldı. Biz de bu karara uyacağız. Tekrar Fransız halkının başı sağolsun diyorum.”

Kaynak: Zete