Şikayet konularında bankacılık hizmetleri ilk sırada yer alırken, bunu internet ile GSM operatörleri hizmetleri takip etti.

Tüketicilerin şikayetlerini 2001'den itibaren internet üzerinden ilgili firmalara ileten bir internet sitesine geçen yıl 153 bin 537 şikayet geldi. Şikayet konularında bankacılık hizmetleri ilk sırada yer alırken, bunu internet ile GSM operatörleri hizmetleri takip etti.

Tüketicilerin ürün ya da hizmetler hakkındaki şikayetlerini firmalara ileterek çözüm bulmaya çalışan yaklaşık 400 bin üyeli ''www.sikayetvar.com'' adlı internet sitesi yetkilileri, 2010 yılının şikayet analizini AA muhabirine değerlendirdi.

Gözden kaçırmayın

Pazar etiketlerinde 'küçük yazı-yarım kilo' aldatmacası: Yasak olduğunu ne tüketici ne esnaf biliyor Pazar etiketlerinde 'küçük yazı-yarım kilo' aldatmacası: Yasak olduğunu ne tüketici ne esnaf biliyor

Analize göre, yıl içerisinde tüketicilerden gelerek yayına konulan 153 bin 537 şikayetin 29 bin 305'ni bankacılık, 21 bin 757'sini internet hizmetleri, 17 bin 681'ni ise GSM operatörleriyle ilgili konular oluşturdu. Otuz ayrı konudan oluşan bu şikayetleri 2 bin 395 ile kamu hizmetleri, bin 761 ile sağlık ve 794 ile eğitim konuları takip etti.