Ulaştırma Bakanlığı, Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine zam yapılmadığını savundu

Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldığı, Ulaştırma Bakanlığı'nın yeni ücret tarifesini internet sitesine yüklemesiyle duyurulmuştu.

Gözden kaçırmayın

Çaykur, kooperatifle anlaşamadı: Çayı elinde kalan Rizeli üreticiler tepki gösterdi Çaykur, kooperatifle anlaşamadı: Çayı elinde kalan Rizeli üreticiler tepki gösterdi

Yeni ücret tarifesine göre Avrasya Tüneli tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 32.10 TL minibüsler için 48.10 TL olduğu belirtilmişti.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, zam yapılmadığı, bakanlığın internet sitesine yeni ücret tablosunun 'sehven' konulduğu savunuldu.

Açıklamada, "İstanbul’un iki yakasını deniz altından tüp geçitle bağlayarak şehir trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır. 2018 yılında otomobiller için 23,30 TL ve minibüsler için 34,90 TL olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir. Avrasya Tüneli’nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır." ifadelerine yer verildi.