İçişleri Bakanı, Şırnak’ta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Gözden kaçırmayın

Erdoğan: Hayat pahalılığı ve çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir Erdoğan: Hayat pahalılığı ve çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik güçlerinin PKK operasyonlarını aralıksız sürdüreceğini ifade ederek "Kış mış yok. Bütün mevsimler içerisinde, bunlar neredeyse tepelerine bineceğiz ve bu terörizmi de terörizmi meşru göstermek isteyenlerin de heveslerini, hayallerini ortadan kaldıracağız ve kıracağız" dedi.

Şırnak’ta temaslarda bulunan Süleyman Soylu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, operasyonların sürdürüleceği ifade ederek şöyle konuştu:

"Ancak terörü meşru göstermeye çalışan, teröre meşruiyet ve destek sağlamaya çalışan unsurlarla, terörle mücadeleyi nasıl kararlılıkla yapıyorsak, daha fazla bir kararlılıkla onlarla da mücadele edeceğiz. Bu toprakların özgürlüğünü ve hürriyetini akamete uğratmaya çalışanlara gereken cevabı veriyoruz. Bu cevabı verirken de terörü ortadan kaldırabilmek için ne kadar dirayetli olduğumuzu da tüm güvenlik kuvvetlerimizle ortaya koyuyoruz. Milletimiz de bütün iradesiyle bunun arkasındadır."

'ŞIRNAK VE VAN ARASINDAKİ YOLUN YAPILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Soylu, Şırnak ve Van arasındaki yolun yapılması için çalıştıklarını ifade ederek, "Terör örgütü ve yandaşları bu yolun yapılmasını istemiyor. Bu yol, bölgenin kalkınması demektir. Nasıl havalimanı yapılmasını istemiyorlarsa, bu yolun da yapılmasını istemiyorlar. Bölgeye herhangi bir yatırım gelmesini istemiyorlar"diye konuştu.

'BUNLARI DESTEKLEYENLER BUNLARDAN DAHA ZAVALLI'

Soylu, "Hain ve alçak bir saldırıyla bir taraftan evlatlarımıza ve güvenlik kuvvetlerimize kastediyorlar bir taraftan da, 'Biz buraları yaptırmayız' diyorlar. Zavallılar. Bu zavallılıklarını yakın zamanda hep birlikte gördük, görmeye devam edeceğiz. Ama bunları destekleyenler, bunlardan daha zavallılar" ifadelerini kullandı.

(Sputnik)