CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati arasında Twitter üzerinden atışma sürüyor.

Kılıçdaroğlu elektrik, su, telefon gibi icralık olan fatura borçlarına devlet desteği getirilmesine yönelik düzenlemenin detayları açıklandıktan sonra bugün Twitter hesabından Nebati'ye yönelik olarak, "Sayın Nebati, gece gece panikle bana yazmışsınız, gazetelerinize gece yarısı manşet değiştirtmişsiniz. Oysa rahat olabilirsiniz, milletimizin derdi çözülsün, tek laf etmem demiştim zaten. Yeni hedef EYT ve Öğretmenler olmalıdır. Haydi bakalım" mesajını paylaştı.

NEBATİ: PANİKLE YAPTIĞIMIZ BİR İŞ YOK

Bakan Nebati ise EYT ve öğretmenler konusunda ilgili bakanlıkların uzun süredir çalıştığını söyledi.

Twitter hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Nebati "Sayın Kılıçdaroğlu, bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok, sadece sizin rol kapma girişimlerinizi deşifre ediyoruz. 27 Temmuz’dan bu yana Adalet Bakanlığımızla birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmalarımız kamuoyunun zaten malumudur. Sizin de çok iyi bildiğiniz üzere EYT ve Öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor. Anlaşılan bizi yakından takip ediyorsunuz. Bizi izlemeye devam edin" dedi.

DÜN DE BORÇ TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI

Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının uyguladığı faiz politikalarını eleştirerek dün yayınladığı videoda, "Sevgili halkım, bu borçlar nedeniyle avukatlar tarafından aranacaksınız. Size, ailenize zarflar gönderecekler. Tehdit edecekler. Bunlar tefecidir, mafyadır. Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar aşınıza ve ekmeğinize göz koyanlardır. Sakın ödemeyin. Seçimden sonra onlarla ben konuşacağım, ben. Ödemeyin" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından saatler sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan Nebat ise şu açıklamayı yapmıştı:

“Anlaşılan siyasi beklentileriniz uğruna hesapsızca konuşmakta ve adeta bir piyasa manipülatörü gibi davranmakta ısrarcısınız. Bizler; gencimizin, çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın ve tüm kesimlerimizin nasıl her zaman yanındaysak, icraatlarımızla dar gelirli vatandaşlarımızın da hep yanında olmaya devam ediyor, yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icralık borçlarını yakında tasfiye ediyoruz."