GDO'lu ürüne Bakanlık soruşturması...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, GDO tespit edilen bebek mamalarıyla ilgili  hiçbir şekilde tolere egöstermeyeceklerini, tespit edilin GDO'lu ürünün toplatılmasına karar verilip, konunun Savcılığa intikal ettirildiğini bildirildi. Bakan Eker, Bakanlık olarak da ayrıca soruşturma açıldığını söyledi.

Konya Ticaret Odası-TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki Konya 12. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katılan Eker, ardından Endonezya Tarım Bakanı Dr. Ir Suswono Mma ile ikili görüşmede bulundu.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularına yanıtlayan Eker, bir bebek mamasının toplatıldığı yönündeki haberlerle ilgili soru üzerine; Türkiye'de bebek mamalarında ve insan gıdalarında, insanların tükettiği hiçbir gıdada GDO'ya hiçbir şekilde izin vermediklerini belirtti.

Gözden kaçırmayın

DSÖ'dan "gizemli hepatit" açıklaması DSÖ'dan "gizemli hepatit" açıklaması

Eker, şunları kaydetti:

"Burada da laboratuvarlarımız, piyasa denetimleri esnasında bir mamada, tahıl içerisinde var-yok analizinde... Bu tabii milyonda bir de olabilir, küçük bir şey de olabilir. O ileri tetkiklerde ortaya çıkar. Ama biz hiçbir şekilde tolere etmiyoruz. O tespit edildi, tespit edilince ürünün toplatılmasına karar verildi. Savcılığa intikal ettirildi. Bakanlık da ayrıca soruşturma açtı. Bununla ilgili süreç devam ediyor. Bizim hiçbir şekilde GDO'lu ürüne toleransımız yok." (dünya.com)