Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, başörtüsü teklifinin imzaya açıldığını söyledi. 

TRT Haber yayınına konuk alan Bozdağ, "Din ve vicdan hürriyetini teminat altına aldığı gibi aynı zamanda vatandaşlarımızın yaşam tarzlarını da teminat altına almaktadır." dedi.

Bozdağ şu ifadeleri kullandı: 

"Biz kimseyi hedef almıyoruz. Toplumun temelini oluşturan aileyi korumayı arzu ediyoruz. Umuyoruz ki referanduma gitme zarureti hasıl olmayacak bir çoğunlukla kabul edilir. Güçlendirilmiş parlamenter sistem anayasa önerisi adı altında esasında ucube bir şey ortaya koyuyorlar. Pazarlıklarla veya başkaca yöntemlerle iktidar olma umudunu barındırdığı için parlamenter sisteme dönmek istiyorlar. Yürütme organını doğrudan seçme hakkını Türk halkından alıyorlar.

Belli ki Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi Türk insanının liyakatine, gücüne, kuvvetine güvenmiyor. Bu, Atatürk’ün partisine yakışmamıştır.

Davutoğlu'ndan AKP'li vekillere çağrı: 'Artık ayağa kalkın' Davutoğlu'ndan AKP'li vekillere çağrı: 'Artık ayağa kalkın'

ABD’ye ‘go home’ diyenler ABD ile Türkiye’yi yöneteceğini vadediyor. (Kılıçdaroğlu)Türkiye’deki danışmanları yetmedi bir de ABD’deki, başka yerdeki danışmanları da bunlara katıyor.

Türkiye’de kim evlilik birliğinin kadın ile erkeğin evlenmesiyle kurulduğu gerçeğini reddedebilir? Gelecekte bu ülkede buna dönük bir tehdidin emareleri gözüktüğü için şimdiden tedbir alıyoruz."