Prof. Dr. Naci Görür, deprem riski olan bölgeleri tek tek saydı Prof. Dr. Naci Görür, deprem riski olan bölgeleri tek tek saydı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan yaptığı paylaşımda Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde kendi adına bulunan arsayı bedelsiz olarak Horasan Erenleri Federasyonu'na bağışladığını açıklamıştı.

Hürriyet’in haberine göre; Horasan Erenleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şahin, Bahçeli'nin, federasyona hibe ettiği arsanın tapusunu bugün aldıklarını söyledi.

Şahin, "Devlet Bey'in makamında aldık. Memurlar da oraya geldi, imzaladık." dedi.

Arsaya cemevi yapılacağını belirten Şahin, şunları söyledi:

"Kendisine, 'buraya ne yapalım' diye sorduğumda 'ne istiyorsanız onu yapın.' dedi. 'Biz orayı sizin isminize layık olacak şekilde bir cemevi yapalım' dedim. Cemevi olsun, misafirhanesi olsun, yemekhanesi olsun şeklinde bir öneri getirdik. 'Benim ismimi koymayın, Horasan erenlerinden önemli bir zatımızın ismini koyarsanız memnun olurum' dedi.

Cemevi yapacağız. Hacıbektaş'a da en güzel o yakışır yani. 'Genel Başkanımızın ismiyle yapalım' demiştik ama öyle uygun görmedi. Dedi ki 'ismimi siyaset konusu yapmasınlar.' Saygı duyduk."