AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Maraş merkezli depremlerin 15'inci gününde bölgeye gitti.

Önce Hatay'a giden Erdoğan ve Bahçeli, burada arama kurtarma çalışmalarına katılanlarla selamlaşıp fotoğraf çektirdikten sonra Hatay Afet Koordinasyon Merkezi'ne geçti.

Hakkari Emniyet Müdürü HDP’nin Newroz etkinliğinde çocuklara pamuk şekeri dağıttı Hakkari Emniyet Müdürü HDP’nin Newroz etkinliğinde çocuklara pamuk şekeri dağıttı

Erdoğan burada konuşma gerçekleştirdi. Ardından Maraş'a geçen iki isim burada da kurulan bir kürsüde açıklama yaptı.

Açıklamada önce Devlet Bahçeli konuştu ve özetle şunları söyledi:

"MUCİZELERLE ANLAM KILINMIŞ, İÇİNDE SIR OLAN BİR OLAY" DEDİ

"Türkiye Cumhuriyeti hükümeti en yakın zamanda en kısa yoldan sizlere ulaşmak suretiyle bu büyük felaketi ortadan kaldırma çabasını göstermiştir. Çok sayıda vatandaşımız hakkın rahmetine kavuşmuştur, çok sayıda vatandaşımız yaralıdır, tedavi görmektedir. Rahmete kavuşanlara Allah'tan rahmet diliyorum, başımız sağ olsun diyorum. Yaralı kardeşlerimize de hayırlı şifalar Allah'tan niyaz ediyorum. Bu büyük felaket mucizelerle anlam kılınmış, içinde sır olan bir olay gibi geliyor bana."

"TAM DESTEĞİMİZİ BELİRTMEK İSTİYORUM"

"O bakımdan Allah'ın büyük lütfuyla bu felaketi aşacağız, hepimiz tekrar eski normal hayatımıza dönüşeceğiz. Tüm ihtiyaçlar karşılanacak. Bu konuda MHP olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın yanınızdayız, her konuda ona tam desteğimizi belirtmek istiyorum."