Son anket, seçmene soruldu: Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Son anket, seçmene soruldu: Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de partisinin '2023'e doğru aday belli karar net' mitinginde konuştu.

İsmailağa Cemaati'ne mensup şahsın 6 yaşındaki çocuğunu müridi ile evlendirmesi hakkında konuşan Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis ve siyasi yasak kararına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Saraçhane mitingine “tiyatro” diyen Bahçeli, Akşener’i Kılıçdaroğlu’na operasyon çekmekle suçladı.

Bahçeli, “İBB Başkanı hakkında verilen kesinleşmemiş hapis kararından sonra Saraçhane tiyatrosu düzenleyenlerin Türk yargısına saldırması fırsatçılıktır. İBB Başkanı bir suç işlemişse bunun sonuçlarına elbette katlanmalıdır. Bu şahsın ne üstünlüğü vardır. Henüz mahkeme kararı açıklanmadan halkı Saraçhane'ye davet eden İBB Başkanı ve İP Başkanı Kılıçdaroğlu'na operasyon çekmiştir” dedi.

Hiranur Vakfı’ndaki istismar üzerinden muhalefete yüklenen Bahçeli, “Çocuklarımıza taciz tecavüz edenler şerefsizdir. Küçücük çocuklarımızın istismarına göz yumulmasını söz konusu değildir. Aklımızın almadığı bu gerçeği anlamakta beyhudedir. Konu yargıdadır, failleri gözaltına alınmıştır. Suçlular cezalandırılmalıdır. Kılıçdaroğlu'nun Adalet Bakanlığı'nın kapısına dayanması başlı başına sorumsuzluktur. Hiç kimse bir sapıklıktan hareket ederek dinimizi suçlamayız. Hiç kimse inancımızı töhmet altında bırakamaz. Yargı sonucunu sabırla beklemek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

''2023 sandık yılıdır, demokrasi yılıdır. Önümüzdeki yıl çılgın Türklerin yeni bir şahlanış dönemi yaşanacaktır. Hiç kimse boşuna hayal kurmasın, Türkiye zillete düşerek ziyan olmayacaktır.

Bizim adayımız belli kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hedefimiz Erdoğan'ın açık ara farkla cumhurbaşkanı olarak seçilmesi, TBMM'de milletvekili sayısı çok güçlü bir MHP grubunun ve Cumhur İttifakı'nın oluşmasıdır.

Mersin'de Zillete destek çıkmaz. Davasından cayanlara Mersin izin vermez, icazet vermez, geçit vermez. Devlete istikrar millete huzur getireceğiz. Cumhur'un zaferi, milletin zaferi demektir. İstiklale tutkunuz. İstikbale hazırız. Her zorluğu aşmaya azimliyiz. Ülkümüz uğruna hiç bir fedakarlıktan kaçınmama kararlılığındayız. Cumhur'un iradesini sandıkta gösterecek misiniz? Şartlar ne olursa olsun sandığa gidecek misiniz? Zalimlere hayinlara Türkiye düşmanlarına, yabancıların içimizdeki düşmanlarına karşı aynı safta mıyız? Cumhur İttifakı'nın başarısı için evet diyor musunuz?

Muhalefet demokratik sistemin ana öğesidir. Türkiye'de muhalefet kıtlığı ileri düzeydedir. Bu yüzden Türk siyaseti yaprak dökmektedir. Demokrasi standartları bizzat muhalefet partileri eliyle düşürülmektedir. Çünkü muhalefet partileri ekseriyetle zillettedir, köksüz ve kimliksizdir. İktidara muhalefet etmekle ülkeye muhalefet etmek başkadır.

Yalan derseniz bunların dilindedir. İftira derseniz bunların alameti farikasıdır. Nerede bir yara varsa zillet ittifakı orayı deşmek için faaliyete geçmektedir. Zillet İttifakı dedikodu yatağıdır.

CHP ve 6'lı masa tamamıyla yabancıların elindedir. Milyon dolarlar ödenerek getirilmiş ithal danışmanlarına bel bağlayarak köklerinden kopmuş bir partinin milletimize yararı olamaz.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'ye ABD'den ve İngiltere'den bakan milletimizin hassasiyetleri ile tamamen ters düşmüştür. Bu haliyle CHP'nin  3 Aralık tarihindeki vizyon toplantısı teslimiyettir. Vizyon diye açıklanan ne varsa milletimizle uyumsuzdur.

CHP ekonomi vizyonu diye bir şey yoktur. Bu partinin misyonu Türkiye'nin dağılmasıdır. Kılıçdaroğlu vizyon diye isimlendirilen sahnede gülünç duruma düşmeyi kabul edecek kadar kontrolü kaybetmiştir.

Kılıçdaroğlu gününü sandıkta görecektir.

TARİKATTEKİ İSTİSMAR SKANDALI

Çocuklarımıza taciz tecavüz edenler şerefsizdir. Küçücük çocuklarımızın istismarına göz yumulmasını söz konusu değildir. Aklımızın almadığı bu gerçeği anlamakta beyhudedir. Konu yargıdadır, failleri gözaltına alınmıştır. Suçlular cezalandırılmalıdır. Kılıçdaroğlu'nun Adalet Bakanlığı'nın kapısına dayanması başlı başına sorumsuzluktur. Hiç kimse bir sapıklıktan hareket ederek dinimizi suçlamayız. Hiç kimse inancımızı töhmet altında bırakamaz. Yargı sonucunu sabırla beklemek zorundayız. Kılıçdaroğlu ve zillet ortakları ağız birliği etmişçesine konuşmaktadır.

İMAMOĞLU AÇIKLAMASI

İBB Başkanı hakkında verilen kesinleşmemiş hapis kararından sonra Saraçhane tiyatrosu düzenleyenlerin Türk yargısına saldırması fırsatçılıktır. İBB Başkanı bir suç işlemişse bunun sonuçlarına elbette katlanmalıdır. Bu şahsın ne üstünlüğü vardır. Henüz mahkeme kararı açıklanmadan halkı Saraçhane'ye davet eden İBB Başkanı ve İP Başkanı Kılıçdaroğlu'na operasyon çekmiştir.

İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı olarak sıyrılmaya çalışan siyaset bezirganlarının 6'lı masaya dinamit fırlattığı ortadadır. Kılıçdaroğlu'nu tuzağa düşürmek isteyenlere en önemli cevabı CHP'ye oy veren yurttaşlar verecektir. Saraçhane'de yargı kararına sarılıp meydana dökülen siyasetçilerin alayı birden samimiyetsizdir.

Henüz cumhurbaşkanı adayını belirleyemediniz. Milletimiz artık orta oyunundan sıkılmıştır. Maden Saraçhane'de cumhurbaşkanı adayını açıklamadınız, bu ay sonunda yapacağınız toplantıda açıklayınız. Konunun Kılıçdaroğlu'nu katakullüye getirip İmamoğlu'nu aday yapma meselesi olduğu bellidir.

Birbirine operasyon çeken partilere Türkiye emanet edilir mi?

Zillet İttifakı birbirine yerken Cumhur İttifakı'nın adayı belli, kararı nettir.''