DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Altılı masadan ayrılın, sizi tek başınıza iktidara getirelim” diyen kişiye yanıt verdi: Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Nallıhan’da esnaf ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında Babacan ile sohbet eden ve AK Parti gençlik kolları ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen bir kişi, “Siz ekonomi bakanıyken hızlıydık. İyiydi. Şimdi ben kamuda işçiyim. Şu an izindeyim. Ek iş yapıyorum. Şimdi yaka silkiyoruz” ifadelerine yer verdi. Babacan bu sözlere karşılık, “Zor… Ne yapacaksın? Tek maaşla geçinmek çok zorlaştı” yanıtını verdi.

‘BU HÜKÜMET OLDUĞU SÜRECE ZAMLAR DURMAZ’

Ali Babacan, ekonomik krizi de simit alan bir kişiyi göstererek anlattı.

Babacan’ın “Susamlısına parası yetmedi, susamsızını alıyor. Susamlı simit 5 lira” sözlerine yanıtlayan kişi, “Hanım burada, yoksa yemem. Aç giderim” dedi.

Babacan, bir başka esnafın “Başkanım bu zamlar dursun istiyoruz. Aldığım hiçbir malı bir daha yerine koyamıyorum” sözlerine ise şu yanıtı verdi:

“Bu hükûmet iş başında olduğu sürece zamların durması mümkün değil. Ekonomiyi ayakta tutan adalettir. Adalet olmayınca ekonomi ayakta durmaz. Mümkün değil.”

‘ALTILI MASADA ALTI PARTİ TEK PARTİ OLMADI’

Babacan esnaf ziyareti sırasında kendisine yöneltilen “Altılı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim” sözlerini “Demin çay içtik, ‘Sakın ha ayrılmayın’ diyorlar. Kimi öyle, kimi böyle diyor. Biz DEVA Partisi olarak ayrı bir partiyiz. Altılı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” diye yanıtladı.

Kaynak: Gazete Duvar