Davutoğlu, “Fiilen, iktidar Türkiye'yi seçim ortamına soktu. Çünkü seçim ortamlarında Bahçeli ile Erdoğan'ın oluşturduğu iklim belli" dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, görüşmelerinin ardından ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Babacan, "Ülkemiz şuanda çoklu kriz ortamında" dedi. Davutoğlu, "Biz muhalefet olarak bu yönetilememe karşısında ne yapacağımızı karşılıklı olarak konuşmak niyetindeyiz. Artık bu ahlaki sorumluluğumuz" ifadelerini kullandı.

'İKTİDAR TÜRKİYE'Yİ SEÇİM ORTAMINA SOKTU'

Davutoğlu şöyle konuştu:

"Bu istişareler devam edecek, şu an toplum güven duymak istiyor. Bu görüşmeler devam edecek ülkemizin ve gençlerimizin geleceği konusunda hep beraber gerekli her türlü fedakarlığı göstererek adım atmaktan sorumluyuz.

Siyasiler bir araya geliyorlarsa her şeyi konuşurlar. Muhalefetin hep beraber temel yaklaşımlar çerçevesinde görüşmeleri arttırması lazım. Fiilen, iktidar Türkiye'yi seçim ortamına soktu. Çünkü seçim ortamlarında Bahçeli ile Erdoğan'ın oluşturduğu iklim belli."

Gözden kaçırmayın

RTÜK’ten kanallara 'Kılıçdaroğlu' cezası hazırlığı RTÜK’ten kanallara 'Kılıçdaroğlu' cezası hazırlığı

'SİYASİ PARTİLER ARASINDAKİ GÖRÜŞMELERİ ANLAMLI BULUYORUZ'

Babacan ise şunları söyledi:

"Biz daha önce de açıkladık. Siyasi partiler arasındaki görüşmeleri anlamlı buluyoruz. DEVA Partisi olarak gençlerin umutsuzluğuna her türlü gayret vermek isteriz. Daha önce ben açıkladım. İttifaklar ile ilgili herhangi bir kararımız yok. Bir süre sonra sonra bir karar oluşturabiliriz. Hükümetin, bu zihniyetle hiçbir sorunu çözemeyeceğini bildiğimiz ve bunları üç yıl önceden fark ettiğimiz için yeni bir siyasi hareket başlattık."

İMAMOĞLU'NUN FOTOĞRAFI

İmamoğlu'nun restoranda çekilmiş fotoğrafının basına yansıması üzerine gelen soru için Davutoğlu, "Herhangi bir dış temsilci ile görüşmesinde bir sorun yoktur. Türkiye açık bir toplum olmak durumundadır. Bunun olağanüstü bir görüşme olarak sunulması doğru değil" yanıtını verdi.