DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, 8 bin kişilik troll ordusu olduğu, başında da bakan müşaviri Emin Şen'in yer aldığı iddialarıyla ilgili konuştu.

AKP'de olduğu dönemde, Gezi olaylarına kadar troll hesapların bulunmadığını söyleyen Babacan, “İktidar, Gezi olaylarından sonra kendi troll ordularını oluşturdu. Şu andaki iktidar için kaynak sorunu yok” dedi.

Babacan, Altılı Masa'nın dağılacağı yönündeki iddialarına ilişkin de, “Bu masayı bozan olmak hiçbir siyasi partinin kaldırabileceği bir yük değil" ifadelerini kullandı.

FOX TV'de Çalar Saat programına katılan Babacan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Babacan, Altılı Masa'nın dağılacağı yönündeki iddialarına ilişkin, masada birçok farklı fikrin bulunduğunu belirterek, "Kriz kelimesini asla kullanmamak lazım. Altılı Masa'da pek çok görüşte farklı görüşler var. Ama masaya oturduğumuzda herkes fikrini söylüyor. Bu masayı bozan olmak hiçbir siyasi partinin kaldırabileceği bir yük değil" dedi.

"DAVOS'TAKİ MESAJIMIZ; 'ÜLKEMİZE GÜVENİN' OLACAK"

Davos'a davet aldığını ve programa katılacağını söyleyen Babacan,  "Davos’taki mesajımız, ‘Asla Türkiye’den vazgeçmeyin. Türkiye büyük bir ülke. Türkiye seçimlerden sonra dünyayla barışık, dünyayla konuşan, alışveriş eden, sözünün gücü olan bir ülke olacak. Ülkemize güvenin’ olacak" diye konuştu.

"ŞU ANDAKİ İKTİDAR İÇİN KAYNAK  SORUNU YOK"

Babacan, CHP’li Özel’in, “8 bin kişilik trol ordusu" iddialarına ilişkin de, “AK Parti'de olduğum dönemde Gezi olaylarına kadar troll hesaplar yoktu. İktidar Gezi olaylarından sonra kendi troll ordularını oluşturdu. Şu andaki iktidar için kaynak sorunu yok” değerlendirmesinde bulundu.