DEVA lideri Ali Babacan, partisinin bayramlaşma programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Takılmış plak gibi dört yıldır aynı şeyi söylüyor” dedi.  

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kurban Bayramı dolayısıyla partisinin Ankara İl Teşkilatı’yla bayramlaştı. DEVA Ankara İl Teşkilatı’nda düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin. Nerede hata yaptığını biraz düşünsün” diye seslendi.

‘ELİNİ AYAĞINI ÇEK’

Türkiye’nin hem uluslararası piyasalar hem de kendi vatandaşları nezdinde güvenilmez olarak ilan edildiğini söyleyen Babacan, “Sayın Erdoğan’a tekrar çağrı yapıyorum. Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin. Nerede hata yaptığını biraz düşünsün. Seçimden sonra biz düzeltip ayağa kaldıracağız ama seçime vakit var. Seçime kadar ülke iflas ederse, temerrüde düşerse bizim işimiz zorlaşacak. Ülkeyi bugün bu halde teslim alsak 6 ayda krizi çözeriz” dedi ve şöyle devam etti:

“Bayram günü bu söylediklerimi dikkate al. O, ‘Kalkmış bana ders vermeye çalışıyor’ diyor. Ama derse ihtiyacı var. Benden ders almıyorsan memleketin düştüğü halden ders al. Merkez Bankası’nın ve TÜİK’i başına sapasağlam, dürüst, ehil bir kadroyu ata. Ondan sonra elini, ayağını çek.”

‘UYDURMA ENFLASYONLA EMEKLİYE ZAM YAPIYORLAR’

Enflasyonu çok düşük açıkladıklarını, gerçek enflasyonun yüzde 200’lere vardığını ifade eden Babacan, “O uydurma enflasyon oranında emekliye ve memura zam yapıyorlar. 84 milyonun gözünün içine baka baka enflasyon konusunda yalan söylüyorlar” dedi.

Babacan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde sıralandı:

TAKILMIŞ PLAK GİBİ DÖRT YILDIR AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR

Papağan gibi tekrar ettikleri üç beş tane konu var. Sayın Erdoğan’ Enflasyonu tek haneye düşüreceğiz’ diyor. Takılmış plak gibi dört yıldır aynı şeyi söylüyor. Bırak tek haneyi, bırak iki haneyi. Üç haneye çıktı. Faizler aldı başını gitti. Gerçekten yazık oluyor.

BAYRAMDA TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN

Maske takıyorum çünkü Covid’in yeni bir dalgası var. Siz bu bayramda tedbiri elden bırakmayın. Genelde hafif geçiyor ama bu işin şakası yok. Ağır geçirenler de var. Bu işi bilenlerle birkaç gündür telefon trafiği yapıyoruz. Hastanelerdeki duruma bakıyoruz. Vakalar ikiye, üçe katlamış durumda. Doktor arkadaşlarımız kapanan yoğun bakımların yavaş yavaş tekrar açılacağından bahsediyor.