CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Atıcı, katıldığı bir canlı yayında “HDP seçmeni neden AK Parti'ye yakın değildir. Çünkü HDP, CHP içinden çıkmış bir partidir." ifadelerini kullandı.

Atıcı'nın sözlerine AK Parti ve MHP'den tepkiler geldi.

"HDP YÖNETİMİYLE SEÇMENİNİ HEP AYIRDIM"

CHP'li Aytuğ Atıcı HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın cumhurbaşkanlığına yönelik kendi adayını çıkaracağı yönündeki açıklamalarını, "HDP yönetimiyle HDP seçmenini hep ayırdım ben" sözleriyle değerlendirdi.

"HDP, CHP İÇİNDEN ÇIKMIŞ BİR PARTİ"

CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı katıldığı bir televizyon programında konuştu.

"HDP neden AK Parti'ye yakın değildir? Hemen söyleyeyim. Çünkü HDP, CHP'nin içinden çıkmış bir partidir." ifadelerini kullandı.

"CHP'NİN HDP'LİLEŞMESİNİ İZLİYORUZ"

CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı'nın sözlerine AK Parti ve MHP'den de değerlendirme geldi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, "CHP'nin adım adım HDP'lileşmesini izliyoruz. Bilindiği gibi Halkın Emeği Partisi, SHP'nin içinden çıkmıştı. Paris'teki Kürt konferansına giden CHP'liler, o gün CHP'den ayrılıp HEP'i kurmuştu." dedi.

"CHP'nin içine düştüğü durum çok dramatik" diyen Yayman şöyle konuştu:

Seçime gittiğimiz bir atmosferde HDP'nin oylarına göz kırpmak için, Türkiye'nin ulusal güvenlik meselesinde, terörle mücadele meselesinde, CHP'nin kırmızı çizgilerinin flulaşması gerçekten Kemalist taban için ulusla taban için önemli ve anlamlı gelişmelerdir.

"SEÇMENE OYUNDUR, ALDATMADIR"

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan da "HDP ve CHP her zaman iç içe olmuştur" vurgusu yaptı. Aycan, "HDP şu an ayrı bir parti de olsa ciddi bir şekilde CHP tarafından destek görüyor. Meclis'te de birlikte hareket ediyorlar. HDP'nin ayrı bir aday çıkarması da seçmene bir oyundur, aldatmadır." dedi.