"Rasim Ozan Kütahyalı'nın iddiasını basitleştirerek başlık atacak olsam diyeceğim ki 'Yandaş medyaya talimat verilmiş'" diyen Arslan, "Bunu bizzat Rasim Ozan Kütahyalı dün dile getirdi. 'Gezi günlerinde bana Whatsapp'tan ya da elden bir takım malzemeler gönderilirdi' dedi. Hala mesajları muhafaza ediyormuş ki Aydın Doğan'a ve isteyen yetkililere göstermeye hazır olduğunu söyledi. Ey devletin yetkilileri, ey savcılar, hatta ey Koç Ailesi, ey Aydın Doğan. İsteyiniz o mesajları. Bir araştırılsın bakalım nereden gelmiş. Kimlere benzeri mesajlar gitmiş. Bunları bulmak gayet mümkün" ifadelerini kullandı.

'GEREĞİ NEYSE YAPIN'

Doğan, Koç ve Kütahyalı'ya çağrıda bulunan Arslan, "Haydi isteyin, haydi bakın, haydi gösterin, gereği neyse yapın. Devlet de yapsın ama siz de yapın. Aydın Doğan, Ali Koç, Rasim Ozan... Öyle kolay değil bu işler. Bunları böyle yapacaksınız, sonra o algıların üzerine suç bina edip Gezi'den bir kalkışma çıkartacaksınız ve insanları Osman Kavala ile Mücella Yapıcı'yı ağırlaştırılmış müebbet, diğerlerini de 18 yıl hapis cezasına çarptıracaksınız" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

GeRasim Ozan Kütahyalı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Gezi Parkı protestoları sırasında devlet yetkilileri Koç Ailesi otellerinin karargah yapıldığını söylememi istediler" iddiasında bulunmuştu.

Kütahyalı paylaşımlarında, "Devlet’in üst düzey yetkililerinden bana yayın esnasında gelen mesajları Koç Ailesi’nin de, bizim ailenin de çok iyi tanıdığı Aydın Doğan’a göstermeye hazırım. Aydın Bey yeddiemin olsun. 'Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargahı yaptı' demem istendi mi?

Devlet’in hangi üst düzey yetkililerinden bu telkin mesajlarının geldiğini bilseler Rahmi Koç’un da, Ömer Koç’un da suratı bembeyaz olur. Ailenin haşarı çocuğu Ali Koç’un suratı ne olur bilemem. Ben buna rağmen Devlet’i değil kalbimin sesini dinledim ve o sözleri söylemedim…" ifadelerini kullanmıştı.