Gergerlioğlu dosyasının öncelikli ele alınması istendi

Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun sonucunu Meclis'te adalet nöbeti tutarak bekleyen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, dosyasını bir an önce ele alması için çağrıda bulunuldu.

Halk TV'de "Gündem Özel" programında Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun ve HDP'li milletvekillerinin Meclis'te başlattığı adaleti nöbeti değerlendirildi.

Programın katılımcılarından hukukçu Ruşen Gültekin Anayasa Mahkemesi'nin isterse Gergerlioğlu'nun başvurusunu hemen öne alabileceğini ve tamamı 10 sayfayı bulan dosyanın hızla incelenebileceğini kaydetti.

Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun başvurusunu 5 Mart'ta yaptığı ifade edilirken UYAP üzerinden Anayasa Mahkemesi'ne ulaşan dosyanın 14 gündür halen işleme alınmadığı kaydedildi.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: Devletin içinde hukukun dışına çıkan işlerden rahatsız olanlar var Kılıçdaroğlu: Devletin içinde hukukun dışına çıkan işlerden rahatsız olanlar var

Kamuoyunun çok yakından takip ettiği söz konusu durumla ilgili Anayasa Mahkemesi'ne bir an önce karar verme görevi düştüğünü ifade eden programın katılımcıları, yüksek mahkemeyi göreve çağırdı.