Eski eşi ile telefon görüşmesi sosyal medyaya yansıdıktan sonra CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatları, müvekkiline ait ses ve görüntülerin sosyal medyada izinsiz paylaşıldığını açıkladı.

Eski eşi Özge Pomen ile boşanmadan önceki bir telefon konuşması sosyal medyaya yansıyan Aykut Erdoğdu'nun ve yeni eşi avukat, YDK üyesi Tuba Torun'un CHP'den istifalarının ardından olayla ilgili olarak yeni bir gelişme yaşandı.

Avukatları, söz konusu telefon konuşmasını sosyal medyada Özge Pomen'in yayımlamadığını açıkladı. Pomen'in avukatları tarafından yapılan yazılı açıklamada, izinsiz yapılan paylaşımlar nedeniyle yasal yollara başvurulacağı belirtildi. 

Özge Pomen'in avukatları Evrim Dost ve Halil Şahin Dost'un yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"26 Haziran 2022 tarihinde sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna servis edilen, müvekkilimiz Özge Pomen'in ses ve görüntü, eski eşi İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu ve Avukat Tuba Torun Erdoğdu'nun seslerinin yer aldığı görüntüler müvekkil adına açılan birkaç sosyal medya hesabından paylaşılmıştır. Sonrasında yine bu hesaplardan müvekkile ait olmayan beyan ve açıklamalar yapılmıştır. Sosyal medya üzerinden yapılan yayın üzerine pek çok gazete, gazeteci, haber siteleri ve medya kuruluşları da müvekkil adına açılan hesaptan yayımlanan video ve içerikleri haber haline getirerek kamuoyunun bilgisine sunmuştur. Anılan süreçte kendisine ait ses ve görüntülerin, kendi adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden rızası dışında paylaşılması nedeni ile müvekkil mağdur edilmiştir. Yapılan paylaşımlar müvekkilimiz Özge Pomen tarafından yapılmamıştır. Bu paylaşımlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır."