Görüşmeye dair açıklama yapan Bilgen "Ülke gündemine dair sorunları konuştuk, siyaset konuştuk” dedi

Ayhan Bilgen ile Doğu Perinçek bir araya geldi. 

Gözden kaçırmayın

Millet Partisi'nden AYM'ye dava: 'Millet İttifakı ismimizi kullanmasın' Millet Partisi'nden AYM'ye dava: 'Millet İttifakı ismimizi kullanmasın'

HDP’den istifa eden ve yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu belirtilen Ayhan Bilgen ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı. 

Görüşmenin, Ayhan Bilgen’in cezaevinden çıkması sonrasında gerçekleştiğini aktaran Doğu Perinçek, görüşmenin içeriğine dair “Onu açıklamak istemiyorum” dedi. Vatan Partisi Genel Başkanı, “İstediğim zaman görüşürüm. Tam ne zaman görüştüğümü ve ne konuştuğumuzu açıklamak istemiyorum. O bana kalmış bir şey” ifadelerini kullandı. 

"ÖZEL OLARAK YAPTIĞIMIZ BİR GÖRÜŞME DEĞİL"

Ayhan Bilgen ise görüşme ile ilgili “Ülke sorunlarını konuştuk” dedi. “Karşılıklı görüştük. Nezaket ziyaretiydi” ifadelerini kullanan Ayhan Bilgen, “Cezaevinden çıktıktan sonra başka siyasetçiler ile de görüştüm. Muhalefetten hemen hemen her partiyle de görüştüm. Özel olarak yaptığımız bir görüşme değildi. Ülke gündemine dair sorunları konuştuk, siyaset konuştuk” açıklamasını yaptı. 

Kaynak: Odatv