CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında, kendisinin Paris'te suikast sonucu öldürülen PKK'li Sakine Cansız'ın ailesine yaptığı taziye ziyaretini 'pervasızlık' olarak değerlendirmesine yanıt verdi.

Aygün, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Tayyip Erdoğan az evvel grup toplantısında benim Paris'te kızları öldürülen anneleri ziyaretime 'pervasızlık' demiş; sen bu kafayla Kürt sorununu çözmeyi bırak, örgütü bile silahsızlandıramazsın; bir de hiç utanmadan 'anaların gözyaşından' dem vurursun; senin için Dersimli, Diyarbakırlı, Elbistanlı analar ana değil tabi."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında, 'terörle mücadele' olarak adlandırılan süreçte CHP’nin bu konuda aktif rol almasını arzu ettiklerini ancak CHP’de söylem birliği olmadığını belirterek, "dağda misafir edilen bir milletvekilinin terörist evine taziyeye gittiğini, bazılarının ırkçı, bazılarının ise mezhepçi açıklamalarda bulunduğunu" ifade ederek, Aygün'ün taziye ziyaretine göndermede bulunmuştu.

CHP'LİLERDEN DE SERT TEPKİLER GELMİŞTİ

Aygün'ün taziye ziyaretine kendi partisi içinden de bazı sesler yükselmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım. Sorumluluk kavramı vardır. Boş bir kavram değil. Siyasi partilerde her üye, partinin koyduğu kural ve ilkelere özenle uyması lazım," derken, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ise twitter üzerinden Aygün'e şu şekilde tepki göstermişti:

"PKK bayraklı terörist resimleri önünde poz verenleri kınıyorum o yol benim yolum değil, o yola girenler benim yoldaşım olamaz. PKK'lı teröristlerin PKK bayraklı resimleri önünde resim çekilenler CHP'li olamaz, CHP'de de bulunamaz."