Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve şu an yaşamını Birleşik Arap Emirlikleri'nde sürdüren Sedat Peker ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasındaki tartışma, bugün partinin yayın organı Aydınlık gazetesinde yayınlanan haberle boyutlandı.

Ancak tartışma, öncesinde başladı.

Haberin yayınlanmasından bir gün önce Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, şu duyuruyu yaptı:

"Sedat Peker'in duruşma salonlarında FETÖ'ye yolladığı 'zarif' selamlar tek tek, belgeleriyle yarın Aydınlık'ta yayınlanacak. Tivitirlarda racon kestiğini sanan çakalların FETÖ'ye nasıl el pençe olduğunu okuyacaksınız. Aydınlıkçılarla ve gerçekle başa çıkamazsınız."

'HADDİNDEN FAZLA BÜYÜK KONUŞMUŞSUN'

Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur ise bu mesaja "Kırmızı yanak Özgür. Haddinden fazla büyük konuşmuşsun, dikkat et. Ağzına aldığın isim, Sayın Reis Sedat Peker'in ismi, boğazına düğümlenir, boğulursun. Kendisinin geçmişi, bugünü ve geleceği hep şerefle anılacak. Sizler ise pisliklerinizle ve kahpeliklerinizle anılacaksınız" yanıtını verdi.

HABERDE NELER VAR?

'Sedat Peker'in FETÖ'ye 'zarif' selamı: Hiçbir cemaati hedef almadım hakim bey' başlıklı haberde şu ifadeler yer aldı:

"FETÖ'nün devleti tamamen ele geçirmek için kurduğu kumpaslardan Ergenekon'da, suçlamalara dayanak için organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker gibi isimler dosyaya monte edilmişti. Ergenekon duruşmalarında Vatan Partililer en baştan itibaren dosyanın bir ABD/FETÖ tertibi olduğunu, Vatan Partisi'nin, TSK'nın, yurtseverlerin hedef alındığını açıkladı. Hem diğer sanıkları hem Türk kamuoyunu uyardı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, FETÖ'cü hakimlerin yüzüne 'Bizim çıktığımız koğuşlara siz gireceksiniz' dedi. Öyle de oldu.

Peker'in davadaki savunmalarında FETÖ'den bahsetmemesi bütün sanıkların dikkatini çekti. Kumpas suçlamalarına herhangi bir mahkemede yargılanır gibi yanıtlar verdi. FETÖ'ye dokunmadı. Aksine, yaptığı hiçbir çalışmanın 'herhangi bir cemaati' hedef almadığını üzerine basa basa söyledi.

Peker, Ergenekon davasında 22 Nisan 2013'te esasa ilişkin son savunmasını yaptı. Hakkındaki suçlamalardan biri 'Öztürkler' isimli haber sitesini 'Ergenekon terör örgütü' amaçları doğrultusunda kurduğuydu. Savunmasında böyle bir örgütün varlığını reddetmeyerek heyete mesaj veren Peker, bir anlamda davayı meşru saydı. Sadece 'Ak Parti ya da herhangi bir dini cemaatle ilgili aleyhe haber olmadığını' söyledi. Böylece tertibin sahibi olan 'cemaate' selam yolladı.

377189_622x430

Kılıçdaroğlu: ABD'ye gideceğim, ama icazet almaya değil Kılıçdaroğlu: ABD'ye gideceğim, ama icazet almaya değil

'SAÇ TELİ KADAR MÜMKÜN DEĞİL'

Hatta tezini şöyle savundu:

'Sayın başkanım mesela şöyle bir şey olmuş olsa 10 sene sonra diyelim ki, Ak Parti iktidardan gitse fikirleri çok sert olan, uçlarda dolaşan bir partiler diyelim ki iktidara gelmiş olsa, deseler ki 'Ya Sedat Peker sen bir tane internet sitesi açmışsın. Sen bu internet sitesinde neden hiç Ak Parti ile ilgili cemaatlerle ilgili veya milliyetçi muhafazakar dünya görüşüne sahip insanlarla ilgili 8, 10 senede Allah rızası için bir tane insan aleyhte haber yapmaz mı deseler... Bu belki kanuni değildir, bu da vicdani değildir ama bir saç teli kadar insan düşünür ya der ki; e böyle bir soru sorulabilir der. Ama biraz önce anlatmış olduğum Sayın Savcılarımızın mütalaaya Öztürkler internet sitesinin suçlayıcı amaçla koyması inanın ki efendim saç teli kadar bile mümkün değildir.'

'BALYOZCULAR GİBİ DEĞİLİM' ŞERHİ

27 Ocak 2012 tarihli, tutuklandığı duruşmada da, mahkeme heyetini cemaatlere asla karşı olmadığı konusunda ikna etmeye çalışıyor. Peker, 'Saygıdeğer Başkanım, bizim burada yargılanmış olduğumuz terör örgütü amaç olarak ihtilale zemin hazırlamak, ihtilal gerçekleştikten sonra da dindar, inançlı kesime yönelik bu ihtilalin olması yönünde kamuoyunda bir algı var ve bu şekilde kabul ediyor' diyerek Balyoz davasındaki sözde darbe belgelerinden örnekler veriyor.

Peker böyle bir 'yapının' içinde olamayacağını 'Saygıdeğer Başkanım 1980 senesinin sonlarında cennet mekan Seyit Raşit Muhammed Erol Hocamızın Adıyaman’dan Ankara Pursaklar’a geldiğine daha orda ki külliye inşaatı başlamadan hayır duasını almak için ziyaret etmiştik, tövbe almıştık.' örneğiyle anlatıyor. (...)"

NE OLMUŞTU?

Peker ve Perinçek arasındaki 'gerilimin' odağında, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar bulunuyor. Peker, aktif olarak birtakım ifşalarda bulunduğu dönemde Ağar'ın Azeri iş insanı Mübariz Mansimov’a ait Yalıkavak Marina’ya 'çöktüğünü' ileri sürmüştü.

Ayrıca 'kendisine karşı bir suikast hazırlığının konuşulduğu dönemde Ağar'ın Dubai'ye, ortağı olduğunu öne sürdüğü 'Fare Murat' lakaplı Murat Boyracı’yı yolladığı' iddiasında bulunmuştu.

Doğu Perinçek ise Ağar'ın teröre karşı mücadelede önemli başarılar elde ettiğini, bu nedenle kendisine 'kefil' olduğunu söylüyor:

'MEHMET AĞAR'I HEDEF ALANLARIN SİCİLİ BOZUK'

"Bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ'ye, PKK'ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım."

'SİZİ REZİL EDECEĞİM'

Peker, yine Olur aracılığıyla paylaştığı son mesajında "Siz kahpesiniz. Sizin onurunuz yok. Sizin şerefiniz yok. Siz köpeksiniz. He unutmadan doktorunuz hepinize tırtıllı fitil yazacağım çünkü siz ancak böyle iyileşirsiniz. Seçime 2 ay kalaya beni bekleyin. Sizi sokağa çıkamaz hale getireceğim. Sana bu görevi verenleri tüm dünyaya rezil edeceğim" demişti.

Kaynak: Gerçek Gündem