Aydın'ın Çine ve Efeler ilçesinde eğitim gören 63 öğrenci öğlen yedikleri yemekten gıda zehirlenmesi yaşadıkları şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş konuyla ilgili soruşturma başlatılacağını belirterek, yemeklerden alınan numunelerin de tahlile gönderildiğini söyledi.   

İddialara göre AKP Çine eski İlçe Başkanı Fevzi Eryalçın'a ait Erpa Yemek Fabrikasından okullara dağıtılan öğle yemeğini yiyen öğrenciler çeşitli şikayetler sonrası hastanelere kaldırıldı.

Evrensel’de yer alan habere göre, Bugün öğlen Çorba, Makarna ve köfte yiyen öğrencilerden 5 tanesi Efeler ilçesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne 58’i ise Çine Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğrencilerin ilkokul, ortaokul ve liselerden olduğu öğrenildi.

Habere göre aynı yemek fabrikasından çıkan yemekler nedeniyle daha önce de benzer zehirlenmeler meydana geldi.

"SORUŞTURMA BAŞLATILACAK"

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş se konuyu yakinen takip ettiklerini ifade ederek, “Firmanın yemekleri 4 ilçede 4 bin 500 öğrenciye dağılıyor. Aynı yemekten yiyen İncirliova ve Köşk’teki öğrencilerde herhangi bir rahatsızlık yok. Ancak 5 Efeler’de 58’i de Çine’deki okullarda yaşanıyor. Öğrencilerde herhangi bir hayati tehlike yok. Tedavileri sürüyor. Gerekli çalışmalar yapıldı. Yapılan tahliller sonucunda neden olduğu belli olacak. Biz de Milli Eğitim olarak gerekli soruşturmayı başlatıyoruz” dedi.