Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda Daniil Medvedev ile karşılan Rafael Nadal 21'inci Grand Slam zaferini elde etti

Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek erkekler finalinde Rus Daniil Medvedev'i 3-2 yenen İspanyol Rafael Nadal, şampiyon oldu. 

Nadal grand slam turnuvalarındaki şampiyonluk sayısını 21'e çıkararak rekor kırdı. Nadal, bu alanda zirveyi İsviçreli Roger Federer ve Sırp Novak Djokovic'le paylaşıyordu.

Djokovic'in sınır dışı edilmesi nedeniyle katılamadığı Avustralya Açık'ı 2-0 geriden gelerek kazanan Nadal, 21 şampiyonlukla en fazla grand slam kazanan erkek sporcu olarak tarihe geçti. 

İspanyol sporcu, genel sıralamada ise en fazla grand slam kazanan 4. sporcu oldu. 24 şampiyonlukla Margaret Court'un zirvede yer aldığı listede, Serena Williams 23 zaferle ikinci, Steffi Graff 22 kupayla üçüncü sırada bulunuyor.

Gözden kaçırmayın

BETAM: Türkiye genelinde kiralık konut metrekare fiyatı yüzde 182,7 arttı BETAM: Türkiye genelinde kiralık konut metrekare fiyatı yüzde 182,7 arttı

Nadal ile Medvedev, bugüne kadar tamamı sert zeminde olmak üzere dört kez karşı karşıya geldi. Nadal, bu maçların 3'ünden galibiyetle ayrıldı. Nadal, Avustralya Açık'taki tek şampiyonluğunu 2009 yılında Federer'i 3-2 yenerek elde etmişti.