Şırnak’ta, polisin kasti bir şekilde çarpıp ağır yaraladığı Şırnak Barosu avukatı Serkan Karakaş, 2-3 saatlik bir operasyonun ardından ameliyattan çıktı. Karakaş’ın diz kısmının parçalandığı belirtilirken, yapılan ilk ameliyatın da iyi geçtiği öğrenildi. Karakaş’ın çapraz bağlarının koptuğu aktarılırken, sağlık durumuna göre birkaç operasyon daha geçirebileceği ifade edildi.
Karakaş’ın ameliyattan sonra normal servise alındığı bildirildi.

‘PSİKOLOJİM İYİ DEĞİL’ SAVUNMASI

Avukat Karakaş’a çarptıktan sonra gözaltına alınan polisin, emniyetteki verdiği ilk ifadesinde, “Psikolojim iyi değildi. Gaipten sesler duydum ve geri geri gelerek çarptım” dediği öğrenildi.

Öte yandan sanal medya hesabından açıklama yapan Şırnak Barosu da, bu olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Şırnak Barosu’nun açıklaması şöyle: “10.04.2022 günü saat 10:30 civarında Şırnak ili merkez mezbahane mevki kavşağında, baromuz üyesi Avukat Hakları Merkezi Başkanı Av. Serkan Karakaş seyir halindeyken aracının bozulması üzerine aracını güvenlikli yere çekmiş ve kontrol etmek üzere çıkmıştır. Bu esnada Şırnak Emniyet Müdürlüğünde görev yapan bir komiser, meslektaşımızın aracını geçtikten sonra aracını kenara çekmiş ve hızlı bir şekilde geri geri gelerek kendisine kasti bir şekilde çarpmıştır. Meslektaşımız olay sebebiyle ağır bir şekilde yaralanmış ve acilen ameliyata alınmıştır.Şırnak Barosu olarak öncelikle meslektaşımıza acil şifalar diliyor, soruşturma sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve failin gerekli cezayı alabilmesi için olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Kaynak: MA