...

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, "İyi Parti son 2-3 aydır durgunluk donemindeydi. Gördüğüm anketler ve gözlemlerime göre düşüşe geçecek. Acilen 3 ay önceki Meral Akşener ve İyi Parti geri dönmeli..." değerlendirmesini yaptı. 

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve ailesine tazminat ödemeye mahkum edildi Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve ailesine tazminat ödemeye mahkum edildi

Özkiraz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İyi Parti son 2-3 aydır durgunluk donemindeydi. Gördüğüm anketler ve gözlemlerime göre düşüşe geçecek. Merkezden uzak kalma görüntüsü ve dindar seçmene hitap etme çabası tabanda yanlış anlaşılıyor ve 2 yılda inşaa edilen güven (akp ile ile iş tutmaz algısı) kırılıyor. İyi Parti AKP'nin oy kaybı yaşadığı dönemin söylemlerini kullanmaya başladı. O söylem Erdoğan'a kazandıran değil, Erdoğan'ın merkezden, MHP'nin de laiklikten uzaklaşmasına sebep olan söylemdi ve aslında İyi partiye ihtiyaç duyulmasına sebep olan buydu. İyi parti o dilden kaçanlar tarafından kuruldu ve desteklendi. Şimdi İyi Parti kendisini doğuran hataları yapıyor. Çok uzun süren "rakibin konfor alanına girmeme" akılcılığından uzaklaşıyor. Acilen 3 ay önceki Meral Akşener ve İyi parti geri dönmeli..." ifadesini kullandı.