Maraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’nin sekiz ulusal televizyon kanalı ATV, Fox, Kanal D, Kanal 7, Show, TRT 1 ve TV8 depremzedelere yardım için ortak yayına geçecek.

ATV’nin ortak yayına, Ahbap’a destek veren Oktay Kaynarca ve Kenan İmirzalıoğlu’nun katılmasını istemediği öne sürüldü.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, depremin ilk günlerinden itibaren Ahbap‘ın yanında yer alan ve büyük miktarda bağışın toplanmasına destek olan Oktay Kaynarca ve Kenan İmirzalıoğlu yarın ortak yayına ATV ekranlarından katılacaktı. Ancak Kaynarca ve İmirzalıoğlu’nun, kanal yönetiminin son anda aldığı kararla ortak yayında yer almayacakları öğrenildi.

Ayrıca 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisinden hiçbir oyuncu da ortak yayında olmayacak.

Güldür Güldür'den A Haber göndermeli çadır skeci Güldür Güldür'den A Haber göndermeli çadır skeci

‘Türkiye Tek Yürek’ adlı kampanyada toplanacak yardımlar, AFAD ve Kızılay’a bağışlanacak.

YAYININ UCU AÇIK OLACAK

20.00’de başlayacak olan yayının 02.00’de bitmesi planlanıyordu ancak son gelen bilgilere göre yayının ucunun açık olacak. Ortak yayında önce ATV ile TRT Nihat Hatipoğlu ve Pelin Çift'in moderatörlüğünde 20.00 ile 21.00 arası yayın yapacak.

Call Center’lara oturacak olan ünlü isimler yardım toplamadan önce moderatörlerin sorularına yanıt verecek. Daha sonra telefonlar bağlandığında 100 bin TL üzeri bağışlar ekrana yazılacak, 500 bin TL üzeri bağışları yapanlar ise yayına bağlanacak.

İkinci sırada FOX ve Disney+ ile Kanal 7, 21.00 ile 21.30 arasında Çağla Şıkel ve Tümer Doğru'nun moderatörlüğünde yardım toplayacak.

Üçüncü sırada Star Tv ile TV8, Acun Ilıcalı ve Nazlı Çelik’le ve son olarak da Show TV ile Kanal D Deniz Bayramoğlu ve Didem Arslan Yılmaz’ın yönetiminde yayında devam edecek.

Gece 02.00’den sonra da yayın tekrar başa dönecek. Yayının kaydı tüm kanallar için açık tutulacak. Dileyen kanal programı yayınlayabilecek.