İstanbul Ataşehir'de mimar Başak Cengiz'i (28), 9 Kasım 2021'de kaldırımda yürüdüğü sırada samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz (27) hakkında Adli Tıp Kurumunca hazırlanan raporda, ceza sorumluluğunun tam olduğu vurgulandı.

Tutuklanan fail Can Göktuğ Boz hakkında dava kapsamında istenen Adli Tıp Kurumu raporu mahkemeye ulaştı.

Raporda fail Boz'un 24 Ocak ile 26 Ocak arasında yapılan muayeneleri sonucu cezai sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı veya akıl zayıflığının tespit edilemediği belirtildi.

Raporda, Boz'un, suç tarihinde ve diğer günlerde herhangi bir akli arıza içinde olduğuna delalet edecek tıbbi bulgu ve belgeye rastlanmadığı belirtilerek, sanığın ceza sorumluluğunun tam olduğu aktarıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Can Göktuğ Boz'un "tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahla tehdit"ten 2 yıldan 5 yıla, "ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletleri satın alma, taşıma veya bulundurma" suçundan da 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Can Göktuğ Boz önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.