İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'daki diğer liderleri ağır sözlerle hedef aldığı açıklamasının ardından partisindeki istifalar sürüyor.

Eski bakan Eroğlu: Hatay Havalimanı sosyal baskı neticesinde yapıldı Eski bakan Eroğlu: Hatay Havalimanı sosyal baskı neticesinde yapıldı

Partiyle yolunu ayıranlardan biri de halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in oğlu Emrah Mahzuni oldu.

İYİ Parti Grup Toplantısı'nda İYİ Parti lideri Meral Akşener'in rozet takmasıyla partiye katılan Aşık Mahsuni Şerif'in oğlu Emrah Mahzuni, "kimliğine ve dünya görüşüme uygun olmadığı kanaatiyle" istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Mahzuni, "Sevgili dostlar ülkemizin karanlığa doğru gittiği şu dönemlerde, bir umutla Partinin ve çok hatırlı bir dostun ısrarı üzerine iyi partiye davet edilmiştim, ancak olayların gerçek yüzünü ve kendi kimliğime ve dünya görüşüme uygun olmadığı kanaatiyle 3 ay gibi çok kısa bir zamanda istifa ettim, dostlarımın bilgisine." dedi.

asik-mahzuni-serif-in-oglu-emrah-mahzuni-iyi-parti-den-istifa-etti-1134229-1

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkması ve adaylık için Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çağrı yapmasının ardından çok sayıda İYİ Partili, partisinden istifa ettiğini açıkladı.