Fırında çalışan İshak Şahan bodrum katta yük asansörünün altında kaldı

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde halatı kopan yük asansörünün altında kalan 52 yaşındaki işçi hayatını kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Soma davasında ölen her bir madenci için verilen 8 günlük hapis cezası kararı AYM'ye taşındı Soma davasında ölen her bir madenci için verilen 8 günlük hapis cezası kararı AYM'ye taşındı

Olay saat 19.00 sıralarında, Kemer’e bağlı Tekirova Mahallesi’nde açılışı yapılacak fırında son hazırlıklar yapıldığı sırada meydana geldi.

Fırında çalışan İshak Şahan bodrum katta yük asansörüyle zemin kattan gönderilen malzemeleri beklediği sırada, işyeri sahibi 51 yaşındaki Osman Kürşat Demirdöven’in de içinde bulunduğu asansörün halatı koptu.

Hızla aşağı inen asansörün altında kalan İshak Şahan feci şekilde yaşamını yitirdi. Asansörün içinde bulunan işyeri sahibi Demirdöven ise yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen işyeri sahibi Demirdöven, jandarma aracıyla özel bir hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

Olay yerinde inceleme yapan savcının talimatı üzerine jandarma işyerinin içi görünmemesi için camları gazeteyle kapattı.

Asansörün altında kalarak yaşamını yitiren İshak Şahan’ın cenazesi savcının incelemesinin ardından itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkarıldı ve olay yerine gelen yakınlarına teslim edildi.