Antalya, Akdenizin incisi, doğal güzellikleri, muhteşem denizi ve tarihi dokusu ile çok güzel turistik bir şehirdir. Türkiye’nin beşinci en kalabalık şehri olan Antalya, yaşanabilir şehir arasında da üst sıralarda yer almaktadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Antalya, gezerken yeni yerler keşfedeceğiniz, büyüleyici güzelliklere sahip bir şehirdir. Doğal güzellikleri bakımından dünyaca ünlü olan bu şehir, muhteşem bir gezi deneyimi yaşayacağınız, denize, kumsala, yeşile ve tarihe doyacağınız özelliklere sahiptir.

Antalya tarihi özellikleri bakımından zengin, deniz ile iç içe tarihi eserleri görüp gezebileceğiniz bir şehirdir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Antalya şehri, Anadolu Selçuklu döneminden ve Osmanlı döneminden kalma eserlere sahiptir. Ayrıca Bizanslılar, Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar ve Romalılara da ev sahipliği yapmış, geniş bir coğrafyaya sahiptir. Antalya, Türkiye’nin en çok antik kente sahip şehridir.

Kaleiçi, Üç kapılar, Hıdırlık Kulesi, Saat Kulesi, Alanya Kalesi, Aspendos Antik Kenti, Perge Antik kenti, Tarihi camiler, müzeler, Karaalioğlu Parkı, Hasan Subaşı Parkı, Olympos, Kurşunlu şelalesi, Düden şelalesi, Köprülü Kanyon,  Manavgat Şelalesi, Karain mağarası, Altınbeşik mağarası, Expo Antalya sergi alanı, Yalan Dünya mağarası, Saklıkent kayak merkezi, Kaş plajları, Lara, Konyaaltı plajları, Belek plajları gibi daha gezilecek çok özellikli ve güzel yerleri vardır.

Antalya’da muhteşem bir gezi deneyimi yaşayacak ve harika yerler göreceksiniz. Denize, kumsala ve güneşe doyacak, kültürel ve tarihi eserleri gezerek, milli park, kanyon, şelale gibi muhteşem doğa manzarasına da şahitlik edeceksiniz. Antalya’da meşhur bir çok ürünle karşılacak ve hepsini beğeneceksiniz.

Gezinizi kalıca hale dönüşmek, ileride hatırlamak ve sevdiklerinizle paylaşmak için Antalya’nın neyi meşhur hediyelik diye araştırma yapabilirsiniz. Antalya’nın meşhur ürünleri olarak; zeytinyağlı sabunlar, Antalya şarabı, keçiboynuzu pekmezi, deri çanta çeşitleri, otantik takı çeşitleri, magnet çeşitleri, anahtarlık seçenekleri, kupalar, ayna çeşitleri, peştemal ürünler, ipek dokuması ürünler, deri cüzdan, deri ayakkabı, tablolar, çini hediyelikler, turunç reçeli, portakal reçeli gibi daha birçok ürünü hediyelik olarak görebilir ve tercih edebilirsiniz.

Geziniz sırasında bir çok yerde ve özellikle Kaleiçi çarşısında birçok hediyelik dükkan, mağaza ve standlarda yer alan hediyelik alternatiflerine bakabilirsiniz. Her gezdiğiniz yerde özel alışveriş yapacağınız Antalya hediyelik eşya dükkanlarının geniş hediyelik çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Gezerken, eğlenecek, hediyelik bakarken çok güzel, şık ve otantik hediyelik seçenekleri bulacaksınız. Antalya hediyelik eşya mağazaları, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve yöreye özgü ürünler almak için sıklıkla alışveriş yaptığı yerlerdir.           

Antalya hediyelik magnetler; zengin seçenekleri ile üzerinde yöreye özgü desenleri, süslemeleri ve rengarenk Antalya görsellerini içeren çeşitlerini her yerde görebilirsiniz. Birbirinden güzel, kalite ve şık magnet hediyelik çeşitlerini yöreye özgü hediyelik olarak seçebilir, geziniz dönüşünde taşıması kolay ve yer kaplamayan özelliği ile tercih edebilirsiniz.

Antalya hediyelik kupalar; üzerinde Antalya görseli içeren özel tasarlanmış, farklı çeşit ve modellerde bulabilirsiniz. Antalya’nın muhteşem deniz manzarası ve tarihi güzelliklerini yansıtan kupalar, her zaman severek kullanılacak hediyelik alternatifi olarak mutlaka değerlendirmelisiniz.           

Antalya hediyelik eşya satan yerler konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir şehir olarak, gezdiğiniz her yerde çarşı, dükkan ve mağazalardan hediyelik eşya bulup alabileceğiniz alternatiflere sahiptir.

Antalya hediyelik eşya üreticisi Myros’un geniş hediyelik ürün yelpazesini inceleyebilir ve kaliteli, şık, özgün hediyelik alma şansını yakalayabilirsiniz. Antalya temalı hediyelik eşya çeşitlerini ve yöreye özgü geniş hediyelik alternatiflerini bulabileceğiniz ve güvenle satın alabileceğiniz bir yerdir. Antalya ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm hediyelik seçenekleri olarak; magnet, kupa, anahtarlık, sabun, ayna, açacak, araba süsü, bardak altlığı, cüzdan tepsi, bardak, çini hediyelikler gibi daha birçok çeşidi bulabilir ve hediyelik olarak alabilirsiniz.

Antalya hediyelik eşya toptancıları   ndan Myros’un toptan satış imkanından yararlanarak, işletmelerinizde sergilemek ve satışını yapmak için geniş hediyelik çeşitlerinden güvenle satın alabilirsiniz. İstersiniz özel tasarımlar oluşturabilir ve elinize ulaşınca müşterilerinizin beğenisine sunabilirsiniz. 

Antalya’dan alınabilecek hediyelik eşyalar aşağıdadır.

1. Zeytinyağlı Sabun

Antalya zeytin ve zeytinyağı üretimi konusunda meşhur bir şehirdir. Antalya’da zeytin bahçeleri geniş bir alan sahiptir. Zeytinlikler olarak isimlendirilen zeytin bahçelerinde ki zeytin ağaçlarından toplanan zeytinler, zeytinyağına dönüşmesi için fabrikalara gönderilmektedir. Antalya’nın tüm ilçeleri; zeytin, zeytin yağı, zeytinyağından imal edilmiş ürünler konusunda çeşitliliğe sahiptir. Özellikle Alanya ilçesinde yapılan zeytin ve zeytinyağı üretimi, kalitesi ve zeytinyağı yoğunluğu açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Zeytinyağından imal edilmiş sabunlar, Antalya meşhur hediyelik eşyaları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. İstediğiniz farklı cilt tipine göre zeytinyağı kullanım yoğunluğu değişen, yüzde yüz zeytinyağı kullanılarak üretilmiş zeytinyağlı sabunlar, Antalya’da gezerken her yerde karşınıza çıkacaktır. Doğal ve organik üretim yapılarak ortaya çıkan zeytinyağlı sabunlar, kokusu ve kalitesi ile gönül rahatlığıyla kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.       

2. Antalya Şarabı

Antalya şarap üretimi konusunda ve şarap çeşitleri ile meşhur olmuştur. Antalya şarapları tadı bakımından sıklıkla tercih edilen bir özelliktedir. Antalya şarap üretimi yapan çeşitli markaların kaliteli ve farklı çeşitte ki şaraplarını tadabilir ve hediye olarak tercih edebilirsiniz. Gurmeler tarafından da özellikle tavsiye edilen Antalya şarapları, sevenlerin özelliklerine göre tadım yapacağı ve ona göre karar verip alacağını satış yerlerine sahiptir. Antalya şaraplarını geziniz sırasında tadabilir ve  meşhur hediyelikler arasında satın alabilirsiniz.

3. Keçi Boynuzu Pekmezi

Keçiboynuzu ağaçlarının meyvesinden imal edilen keçiboynuzu pekmezi, Antalya’nın meşhur bir ürünüdür. Besleyici ve vitamin değerinin yüksek olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bağışıklık güçlendirici olarak ve hastalıklara karşı koruyucu özelliği sayesinde kahvaltı öncesi veya kahvaltı sofralarında yoğun olarak tüketilmektedir. Tatlı yapımında da kullanılan keçiboynuzu pekmezi, Antalya’nın hediyelik nesi meşhur sorunun cevabı olacak bir üründür. Meşhur keçiboynuzu pekmezi, keçiboynuzu meyvesinin ağaçtan toplandıktan sonra, aktarıldıkları fabrikalar tarafından imal edilerek, Türkiye’nin her yerine satışı yapılmaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşya Antalya keçiboynuzu pekmezini özel paketlenmiş haliyle tercih edebilirsiniz. Antalya geziniz sırasında farklı görüntüleri ile keçiboynuzu ağaçlarını görebilir ve meşhur keçiboynuzu pekmezinin tadına bakabilirsiniz.

4. Deri Çanta

Doğal deri kullanılarak ve el işçiliğiyle imal edilmiş deri ürünler ve çantalar Antalya’nın meşhur ürünleri arasındadır. Özellikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği deri ürünler, büyük deri mağazalarında ve çeşitli dükkanlarda satışa sunulmaktadır. Yüzde yüz doğal deri kullanılarak üretilen deri ürünler, deri ustaları tarafından büyük emekler verilerek ortaya çıkarılmaktadır. El işçiliği ile üretilmesi ve verilen emekten dolayı ayrı bir tercih sebebi olmaktadır. Antalya’nın her yerinde deri satışı yapan dükkanlarda, deri çanta, cüzdan, kemer, mont, kaban, ceket, ayakkabı, yelek, etek, gömlek, cepken gibi ürünlerini görebilirsiniz. Antalya hediyelik ne alınır sorusunun cevabı olarak; özel ve şık tasarımları ile Antalya deri çantaları, kaliteli ve dayanıklı olması nedeniyle tercih edebilirsiniz. Antalya’da hediyelik eşya olarak deri ürün çeşitlerinden, alacağınız kişinin hoşuna gidecek en güzel seçeneği bularak tercih edebilir ve sevdiklerinize kaliteli üretim bu ürünleri hediye olarak satın alabilirsiniz.            

5. Otantik Takı

Antalya takı ve takı üretimi konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Antalya’da gezerken hemen hemen her yerde karşınıza çıkacak otantik, farklı çeşitleri ile takı ürünleri, Antalyadan hediyelik eşya ne alınır sorunuzun karşılığı olarak gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Takılar kıyafetleri tamamlaması için kullanılan özel, şık aksesuar çeşitleridir. Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Turistler tarafından da yoğun ilgi gören otantik takı çeşitleri, halhal, bileklik, küpe, hızma, kolye, yüzük gibi çeşitleriyle satışa sunulmaktadır. Yöreye özgü iğne oyası motifleri kullanılarak süslenmiş farklı otantik takı çeşitleri, el işçiliği yapımı özelliği ile satışa sunulmaktadır. Çarşı ve dükkanlarda çeşitli modellerde, özgün tasarım el yapımı otantik takı çeşitlerini, Antalya hediyelik eşyaları olarak sevdiklerinize götürebilirsiniz. Özellikle salaş takı modellerini ve rengarenk boncuk süslemeli kolye, bileklik, yüzük ve küpe modellerini, şık tasarımlı meşhur hediyelikler olarak her yerde görebilirsiniz.

Antalya toptan hediyelik eşya seçeneği olarak, otantik takı ürünlerini değerlendirebilir ve toptan satış yapan yerlerden satın alabilirsiniz.