Çeşitli siyasi olayları, genellikle devlet teşkilatlarına ait web sitelerine saldırılar düzenleyerek protesto eden hacktivist grubu Anonymous ‘Kobani operasyonu’ başlattı.

Yayınlanan mesajda “IŞİD ile mücadele etmenin en iyi yolu ise bilgidir. Türkiye devleti ile mücadele etmenin en iyi yolu ise eşgüdümlü siber saldırılardır. Kobanilileri desteklemenin en iyi yolu ise bu vahim durumdan başkalarının haberdar olmasını sağlamaktır” denildi.

Anonymous tarafından Youtube’a yüklenen video mesajında şu ifadelere yer verildi:

Dünya vatandaşları.

Biz Anonymous'uz.

Bir süredir Kobane şehri IŞİD tarafından sürekli saldırı altında. Diğerlerinde de olduğu gibi birçok insan bu saldırının da bir soykırıma dönüşmekte olduğunu düşünüyor. Bu sözcüğü günümüzde çok önemsiz bir şeymiş gibi kullanıyoruz.

Anonymous olarak Kobanilileri selamlıyor ve destekliyoruz.

Kobani savaşırken ülkeler durmuş izliyor.

ABD ve müttefiklerinin terörist grupları kurduğu ve finanse ettiğini dünya biliyor. Ve ABD, Büyük Orta Doğu Girişimi için yıllardır bunu yapıyor. ABD Başkanı IŞİD hedeflerine yönelik hava saldırısı emri verirken bu ölümcül terör örgütüne kimlerin maddi kaynak sağladığını hatırlamamız gerekiyor.

Cevabını hepimiz biliyoruz.

Başka ülkelerle birlikte ABD’nin bölgedeki üç önemli müttefiki olan, gizlilik perdesi arkasına sığınmış, pisliklerin ve yolsuzlukların gölgesindeki Suudi Arabistan, Türkiye ve Katar. Şaşırtıcı bir şekilde ana akım medya dahi IŞİD üyelerinin ABD devleti tarafından eğitildiğini bildiriyor. Ürdün’deki gizli bir merkezdeki askeri eğitmenler bu militanları, Suriye Devlet Başkanı Esad’ı hedefleyen eylemler için eğitiyor.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden beklenmedik bir U dönüşü yaparak Türkiye ve ABD’nin Arap müttefiklerini IŞİD gibi sünni militan gruplarını desteklediği için eleştirdi. Kısa bir süre sonra ise gerçekleri kazara söylediği için özür diledi.

Bu gidişle IŞİD asla kaybolmayacak bir güce dönüşecek. İsimleri yok olabilir ancak ABD ve müttefikleri IŞİD’e saldırmaya devam ettikleri sürece, sapkın ideolojileri daha fazla terör odağı/hücresi oluşturmak üzere daha küçük gruplara bölünecek.

Birçok Suriyeli savaşçı, ABD’nin IŞİD’e yönelik saldırılarını kınıyor ve Amerikalıların silahları ve ABD türü gelişmiş askeri taktiklerini de yanlarına alıp IŞİD saflarına katılıyor.

Türk bankaları da, doğal gaz alımı üzerinden cihatçıların kara paralarını aklarken yakalandı, Körfez’den Türkiye’ye cihatçılar için silah taşıyan uçaklar yakalandı; istihbarat güçlerinin güvencesi altında kamyonlarca cephane ve füze yakalandı ve kamyon sürücüsü İslamcıları destekleyen İnsani Yardım Vakfı’nın yardımlarını taşıdıklarını iddia etti. Yerel kaynaklar, Türkiye’nin haziran ayından beri isyancılara 47 ton silah gönderdiğini söylüyor.

Türkiye’deki Kürtler son aylarda devletin IŞİD karşısında açıkça hiçbir şey yapmadığı için öfkeliler ve hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Kobani’yi destekleyen binlerce eylemci hem Türkiye hem de Avrupa’nın büyük şehirlerinde sokağa döküldü.

Türkiye’nin güvenlik güçleri sadece birkaç kilometre uzaklarındaki Kobani’ye yardım etmek yerine, Türkiye’deki Kürtlerle çatıştı, biber gazı ve tomalarla ağır bir şekilde yaraladı. Göstericiler, sadece IŞİD’in ilerlemesini durdurmaya çalışan Kürt savaşçıları desteklemeye çalışıyorlardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye sınırındaki gazetecilerin Kobani hakkında bilgi vermesini neden engellediğini, onları neden gözaltına aldığını ve onlara neden saldırdığını açıklamak zorunda. IŞİD karşıtı olanların neden kaçırılıp dövüldüklerini açıklamak zorunda. IŞİD ile Türkiye toprakları üzerinde işbirliği yapanların neden cezalandırılmadığını açıklamak zorunda.

Türkiye hükümeti 5 kent ve 9 ilçede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Kobani protestoları sırasında, iktidar partisi AKP’nin sokağa saldığı silahlı radikal milisler, faşist Türk polisi ile birlikte birçok kişiyi öldürdü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin önceliğinin Suriye hükümetini devirmek olduğunu söyleyerek askeri harekat için aldığı tezkerenin gerçek sebebini ağzından kaçırdı.

Kobanililer, var olmak için yorulmaksızın savaşıyor. Biz de, toplantı masalarında belirlenen planlar ve stratejiler, para kazanmak için değil onlar ve sizin için savaşıyoruz.

Bütün dünyaya şiddet görenlerin sadece Kobani’dekiler olmadığı aynı zamanda insanlığın da IŞİD ve yozlaşmış devletlerin saldırısı altında olduğunu göstereceğiz.

IŞİD ile mücadele etmenin en iyi yolu ise bilgidir. Türkiye devleti ile mücadele etmenin en iyi yolu ise eşgüdümlü siber saldırılardır. Kobanelileri desteklemenin en iyi yolu ise bu vahim durumdan başkalarının haberdar olmasını sağlamaktır.

Biz, bu katliamı ve gerçekleşen insanlık dışı eylemleri sonlandırmak için harekete geçeceğiz. Türk hükümeti ve onun acınası siber altyapısına gazapla saldıracağız. Sizler de kendi sesinizle IŞİD’in ne olduğunu teşhir edin. Siz ve biz, elimizden gelenin en iyisini yaparak Kobani’deki insanları destekleyelim.

Kobani Operasyonu Başladı.

IŞİD Operasyonu Başladı.

Türkiye Operasyonu Başladı.

Biz Anonymous'uz.

Orduyuz.

Affetmeyiz.

Unutmayız.

Bizi bekleyin.

(Demokrat Haber)