Maraş'ta, depremde yıkılan 7 katlı apartmandaki 15 akrabasının ölümünün acısını yaşayan Hacı Şahinoğlu, enkazda kalan son akrabası olan 16 yaşındaki yeğeni Enes Şahinoğlu'nun sağ çıkarılmasını umutla bekliyor.

6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17'de 7,7, 13.24'te 7,6 büyüklüğünde Kahramanmaraş merkezli depremlerde 30 bini aşkın kişi hayatını kaybetti.

Depremin vurduğu illerden Kahramanmaraş'ta Trabzon Bulvarı ile Azerbaycan Bulvarı, depremde en çok etkilenen bölgelerden oldu. Trabzon Bulvarı’nda bulunan 7 katlı İpek Apartmanı yıkılırken, enkaz başında bekleyiş sürüyor.

Bekir Ağırdır: Memleket, Zafer ve Yeniden Refah'ın oy potansiyeli yüzde 7 Bekir Ağırdır: Memleket, Zafer ve Yeniden Refah'ın oy potansiyeli yüzde 7

Hacı Şahinoğlu, yıkılan binada 15 akrabasının hayatını kaybettiğini ve cansız bedenlerinin çıkarıldığını söyledi.

Enkaz altında son akrabası olarak yeğeninin kaldığını belirten Şahinoğlu, "Enkazda anamı, babamı, kız kardeşimi, yeğenlerimi, erkek kardeşimi, bizim aileden 16 kişiyi kaybettim. 15’ini bulduk. Yeğenim Enes Şahinoğlu, enkaz altında. Onu arıyoruz. Ekipler bulmaya çalışılıyor. Ses olayını bitirdik. Arama devam ediyor. Allah’tan umut kesilmez" diye konuştu.