İstanbul’da geçtiğimiz ay binlerce insanın katılımıyla gerçekleşen LGBTİ+ karşıtı eylem tepkilere neden olurken, bir diğer eylem de Ankara’da Sivil Toplum Platformu’nun çağrısıyla düzenlendi.

Ankara Hacı Bayram Camii önünde bir araya gelenler Ulus’ta bulunan Atatürk Heykeli’ne ‘nefret yürüyüşü’ gerçekleştirdi.

TEKBİR SESLERİ, ÇOCUKLU ANNELER, GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Duvar’dan Nur Kaplan’ın haberine göre, “Sapkınlık dayatmasına hayır” yazılı pankart arkasında toplanan grup, “Sapkın küresel çatılara hayır”, “Sapkınlığa dur de”, “Son kale aile koruyalım birlikte” sloganları attı.

Hacı Bayram Camii’nden yürüyen grup yaklaşık 2 saat Anafartalar Caddesi’ni trafiğe kapattı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylemde, “tekbir” sesleri yükseldi. Pankartın önünde çocuklu annelerin yürütülmesi dikkat çekti.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HEDEF ALINDI

Ankara Sivil Toplum Platformu Başkanı Mustafa Kır, İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alarak, sözleşmenin aile yapısını bozduğunu iddia etti.

Kır, “2011’de 81 madde, 22 dakikada sonuçlandı. İstanbul Sözleşmesi’nin amacı kadınlara karşı şiddeti tecavüzü korumak için imzalanmış gibi gösterildi. LGBTİ güçlendirmeyi, kadim aile yapısını bozma, nesillerimizi kurutmaya yönelik küresel bir tehlike projesidir. Toplumsal cinsiyet eşitliği ihanet projesidir. Sapık ve sapkınlık girdabına katılan kardeşlerimizin elinden tutmak, normal hayata döndürmemiz gerekir” dedi.

Eylem, Ankara Sivil Toplum Platformu üyesi, bir anne, baba ve iki genç ile Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin Anayasa Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Adnan Küçük’ün konuşması ile sonlandı.