"21. yüzyılda Çerkesler: Sorunlar ve Olanaklar" sempozyumu 22-25 Eylül tarihlerinde…

Kafkas Araştırma, Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın (KAF-DAV) "21. Yüzyılda Çerkesler: Sorunlar ve Olanaklar" konulu uluslararası sempozyumu yarın başlıyor.

Tarihsel ve bilimsel veriler ışığında dünyanın farklı bölge ve ülkelerinde yaşayan Çerkeslerin demografik, sosyal, kültürel, ekonomik ve politik açıdan durumlarının tartışılması, mevcut fırsat ve olanakların değerlendirilmesi ve gelecek için öneriler geliştirilmesi amacını taşıyan "21. Yüzyılda Çerkesler: Sorunlar ve Olanaklar" konulu sempozyumu yarın başlayacak.

KAF-DAV'ın düzenlediği sempozyumda, tarihsel ve bilimsel bakış açılarıyla Çerkeslerin yaşadıkları göç ve sürgünler, demografik yapıları, sosyo-ekonomik ve politik sorunları, dil ve kültürel miraslarının korunması ve geliştirilmesi gibi konular ele alınacak.

Organizasyon komitesinde Prof. Dr. Sabri Tekir, Prof. Dr. Erol Taymaz, Prof. Dr. Erden Ünlü, Prof. Dr. Sevda Alankuş, Prof. Dr. Ömer Turan, Prof. Dr. Bekir Koç ve Yrd. Doç. Dr. Şamil Erdoğan'ın yer aldığı sempozyum, 25 Eylül tarihine kadar Ankara Gazi Park Hotel'de gerçekleştirilecek.

Dili İngilizce, Türkçe ve Rusça olan sempozyuma katılım ise ücretsiz olacak. (Haberx)

İletişim: 

Erdoğan BOZ
Sempozyum Sekretaryası

Adres:

Gözden kaçırmayın

ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Türkiye açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Türkiye açıklaması

Mithatpaşa Cad. No: 58/3 Kızılay Ankara/TÜRKİYE

Cep: 0 505 293 72 50

Tel: 0 312 419 73 30

Fax: 0 312 419 73 56

E-Posta: [email protected]