Şiddet faili eski Mersin Baro Başkanı AKP’den aday adayı oldu Şiddet faili eski Mersin Baro Başkanı AKP’den aday adayı oldu

Millet İttifakı olarak seçime girmeye hazırlanan altılı masada yer alan siyasi partilerin liderleri, cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde toplandı.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı gündemiyle gerçekleştirdiği toplantıda yeniden bir araya gelme kararı alındı.

Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada, "nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere bir araya geleceğiz" denildi.

Güçlendirilmiş Parlamenter sisteme geçiş vaat eden ve  Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelen CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi, bugün 12. kez toplandı.

Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya gelen altılı masanın cumhurbaşkanı adayını belirleneceği toplantı sona erdi.

Saat 14.00'te başlayan toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Bugün alınan kararların yönetim kurullarında görüşülmesi ve pazartesi günü liderlerin bir kez daha buluşması kararlaştırıldı.

Millet İttifakı'nın 13. cumhurbaşkanı adayının pazartesi günü yapılacak olan 13. toplantıda netleşeceği belirtildi.

"6 MART'TA AÇIKLANACAK"

Toplantı sonrası altı siyasi partinin ortak imzasıyla metin yayımlandı.

Metinde şu ifadelere yer verildi:

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

KILIÇDAROĞLU KONUŞULDU

Edinilen bilgiye göre masada Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi gündeme geldi. Teker teker görüşlerini açıklayan liderler Kılıçdaroğlu ismine itiraz etmedi. İYİ Parti lideri Meral Akşener kararı yetkili kurullarına da danışacağını belirtti. Bunun üzerine liderler Pazartesi günü buluşmak üzere anlaştı.