Altılı Masa’yı oluşturan CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’nin çıkaracağı ortak aday konusu da sıcaklığını korumaya devam ediyor.

Halk Tv’den Ercan Dalgıç’ın haberine göre Altılı Masa’daki dört partinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile istişare sürecinde olduğu iddiası gündeme geldi.

Söz konusu iddialar hakkında Tele1’den Oğuzhan Poyrazoğlu’na açıklamalarda bulunan kurmaylar çıkan haberleri yalanladı.

Abdullah Gül ile istişare yapıldığı iddiaları hakkında kurmaylar şunları söyledi:

Deva Partili İdris Şahin TELE1’e yaptığı açıklamada Abdullah Gül ile tüm partilerin zaman zaman görüştüğünü, bu görüşmelerin eski çalışma arkadaşlığından kaynaklandığını söyledi.

Şahin Abdullah Gül ile adaylık konusunda herhangi bir görüşme ya da istişare yapılmadığını vurguladı.

Saadet Partili Birol Aydın yaptığı açıklamada, Saadet Partisi’nin Abdullah Gül ile herhangi bir görüşme gerçekleştirmediğini söyleyerek, söz konusu haberi yalanladı.

Kamuya olan borçların yapılandırmasını da içeren teklif komisyonda kabul edildi Kamuya olan borçların yapılandırmasını da içeren teklif komisyonda kabul edildi

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt Abdullah Gül ile yapıldığı iddia edilen istişare sürecini yalanlarken, yeni seçilecek olan cumhurbaşkanının, Cumhuriyetçi, Laik ve Demokrat’ olacağının altını çizdi.

Gelecek Partili Selçuk Özdağ ise “Biz Abdullah Gül ile görüşmedik. Böyle bir düşüncemiz de yok. Haber tamamen yalan.” ifadelerini kullandı.

Çıkan iddialar hakkında Tele1’den Soner Bahadır’a değerlendirmede bulunan İYİ Partili Turhan Çömez “Tamamen spekülasyon” dedi.