'Güçlendirmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Mutabakat Metni'ni imzalayan altı siyasi partinin genel başkanı ikinci kez bir araya geldi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde, DEVA Genel Merkezi’nde yapılan ikinci toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı.

Ev sahibi Babacan liderleri genel merkez binasının girişinde karşıladı. Çalışma yemeğine ilk olarak Karamollaoğlu geldi. Daha sonra sırasıyla Kılıçdaroğlu, Akşener, Uysal ve Davutoğlu gelerek yemek için hazırlanan salona geçti.

Ahlatlıbel’de yapılan ilk görüşmeden yaklaşık 1,5 ay sonra gerçekleşen ikinci buluşma saat 19.30’da başladı.

Çalışma yemeğinde liderlerin menüsünde, mercimek çorba, zeytinyağlılar tabağı, tandır ve tatlı olarak da şöbiyet yer aldı.

Yemeği izlemek için DEVA Partisi genel merkezinde bekleyen gazeteciler ile teknik ekibe de aynı yemek ikram edildi.

Altı siyasi parti liderinin oturacağı yuvarlak masada, "Parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritası", "Olası bir ittifakın ilke ve değerleri" ile "Seçim sonrası uygulanacak politikalar kapsamında ekonomi gibi konularda çalışma" olması bekleniyor.

Altı siyasi parti liderinin yaklaşık 4 saat sürmesi beklenen görüşmesinin ardından ortak bir yazılı açıklama yapılması planlanıyor.