İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, geçtiğimiz hafta uğradığı silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'le ilgili açıklamalarda bulundu. 

Akşener'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

SİNAN ATEŞ'İN ÖLÜMÜ

Ankara bir suikaste sahne oldu. Sinan Ateş'e düzenlenen suikast, emniyet birimlerini ayağa kaldırması gereken bir olaydır. Bu olayın acilen aydınlatılması için ellerinden geleceğini yapacağına inanıyorum. Ailesinin bir özel talebi oldu. Soru önergesi, araştırma önergesi yapılmamasına dair Ayşe Ateş üzerinden bir talebi oldu. Bütün herkese duyurmakla mükellefim bunu. Allah yeniden hepsine sabır versin. 

ASGARİ ÜCRET ZAMMI

Zamları sen yaptın Sayın Erdoğan. O küfede 5 müteaahidin var. O küfede maaliyeti 18 milyonu bulan saray sefaleti, hırsızlıklar, arzılıklar var. O küfede kul hakkı var. Onlar memelketimizi kaynaklarını hal vururken faturayı biz ödüyoruz. Bizler asgari ücretle geçinmeye çalışıyoruz. Yeni asgari ücret 8 bin 500 lira açıklandı. Açlık sınırı 8 bin 130 liraydı. Biz de İYİ Parti olarak 9 bin 600 lira asgari ücretin olmasını istedik. Bu arkadaşlar anlamadılar ama enflasyon canavarı yüzünden asgari ücret hesaplara yatmadan eriyip gitti. Asgari ücret teklfimizin yanında işverene destek vardı. İşverene destek maalesef kabul edilir değil. Bu desteğin 60 lira olması gerekir. 

ENFLASYON RAKAMLARI

Rakamların büyümesi hiçbir şey ifade etmiyor. Önemli olan enflasyonu aşağıya çekmek. Enflasyonu çözmediğimiz müddetçe vatandaşın alım gücünü artıramazsınız. Öncelikle enflasyonu düşürürün. Ne Nebati'nin ışıltılı gözlerine ne de Sayın Erdoğan'ın tarot falına bakarak enflasyonu düşüremezsiniz. Enflasyonu düşürmek için liyakatsiz yöneticileri derhal kapının önüne koymak gerekir. Ekonomide akıl ve bilim dışı politikaları son vermek gerekir. Enflasoynu düşürmek için bay kriz ve ucube sisteminden kurtulmak gerekir. Sayın Erdoğan da gideceğinin farkında. 'Bu işte yokum' dediği işleri teker teker yapmak zorunda.

EYT MESELESİ

Seçimi kaybedeceğini anladı. Biz bu durumdan ziyadesiyle memnunuz. İnsan içine çıkabilmeleri için bizi takip etmelerini tavsiye ediyoruz. Bizim projelerimizi alsınlar kullansınlar. Kırmadan, dökmeden haklarını arayan ve söke söke haklarını arayan EYT'li kardeşlerimi yürekten kutluyorum. ETLİ kardeşlerim şunu unutmayın:Buna mecbur kaldılar. Siz onları mecbur bıraktınız. Söylediklerini yedirdiniz. Sandık korkusu böyle bir şey. Millet iradesinin yenilmez gücü işte böyle bir şey. Siz bugüne kadar birleştiniz, mücadele ettiniz ve hakkınız olanı aldınız.

SEÇİM KONUŞMASI

Elini, öz kardeşinin omuzuna koyma vaktidir. Vakit kolları sıvama, yumruğu sıkma, iradesi çiğnenen bir milletin bağrından, çelik gibi bir “biz” çıkarma vakti. Çünkü mahkemeler iktidarınsa sandık bizimdir! Sözde kararlar, cübbelilerine düğme dikenlerinse; Hüküm bizimdir! Saraylar onlarınsa; Meclis bizimdir! Hırs, intikam ve makam telaşı onlarınsa; Gençlik, azim ve hürriyet bizimdir. Kumpaslar, dümenler, tuzaklar, onların olsun; hiç merak etmeyin, Allah bizimledir! Unutmayın! Bu süreçte, bizi engellemeye çalışanlar olacak. Olabiliir. Kıskananlar olacak. Olabilir! Hazımsızlar olacak. Olabiliir! Varsın onlar ellerinden geleni ardına koymasınlar! Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı, takip etmeye devam etsinler! Hatta bizim, Türkiye için sunduğumuz çözümleri, kendileri sahiplensinler! Söz veriyoruz, intihal saymayacağız! Çünkü ne yaparlarsa yapsınlar sandıktaki kararı değiştiremeyecekler."