İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Instagram’dan gelen soruları yanıtladı.

İYİ Parti lideri, Gülşen'in tutuklanması ilişkin, "Bir arşiv biriktiriyorlar. Zamanı geldiğinde gündem değiştireceklerse büyük bir gürültü kopararak hukuksuz işlem yapılıyor. Bu bir algoritma" dedi.

"Malum kişi kazanabilir mi?" sorusuna "İmkansız" yanıtını veren Akşener, "Aday belirleme konusunda size güveniyoruz" ifadesine "Sizi yanıltmayacağım" sözleriyle karşılık verdi.

"Bu sefer gidecekler mi?" sorusu karşısında "Onlar gittiler de farkında değiller. Elbette gidecekler" diyen Akşener "Seçimden sonra, iptal edilenlerden daha büyük bir festival istiyoruz" talebini de "Önümüzdeki yazı Türkiye'nin en büyük festivaller yazı olarak tarifleyebiliriz" ifadesiyle kabul etti.

GÜLŞEN SORUSU

Şarkıcı Gülşen'in tutuklanması sorulan Akşener, şunları söyledi:

Anladığım kadarıyla bir arşiv biriktiriyorlar. Kimler neyi söylüyorsa... Sonra zamanı geldiğinde gündem değiştireceklerse, mahalleleri birbirinden koparmak için lazımsa, insanları birbirine düşman etmek için gerekiyorsa ortaya çıkarıyorlar ondan sonra büyük bir gürültü kopararak hukuksuz bir işlem yapılıyor. Bu bir algoritma. Bu algoritmadan hepimiz bıktık usandık. Ama çok az kaldı. İşlemeyen yargıyı, olmayan hukukun üstünlüğünü, inşallah hep birlikte seçim sonrasında inşa edeceğiz.

SEDAT PEKER'İN İDDİALARI

"Sedat Peker'in açıkladığı şeylere niye hiçbir savcı bakmıyor?" sorusu karşısında İYİ Parti lideri şu yanıtı verdi:

Çünkü Türkiye'de hukukun üstünlüğü yok. Yargı siyasetçinin vesayeti altında. Yarın (bugün) altı siyasi parti olarak bizler suç duyurusunda bulunacağız. Yine de bir hareket olacağını düşünmüyorum. Ama seçime çok az kaldı. İnşallah seçimi biz alacağız ve yargı bağımsız, tarafsız, korkusuz ve objektif olacak. Ondan sonra da bütün bunların hesabı yargı, hukuk eliyle sorulacak. Kimse merak etmesin.