İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partinin genel başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olması durumunda, 'yüzde 100 ihtimalle' kazanacağını söyledi.

Altılı masa gelecek sene yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için henüz aday çıkarmadı. Kulislerde en çok adı anılan aday ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise parlamenter sisteme dönüleceği için yeniden getirilecek başbakanlık makamına talip olmuştu.

TV 100'e konuşan İYİ Partili Poyraz, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından aday olduğuna ilişkin bir kanaat oluştuğunu ancak henüz adaylık açıklamasının olmadığını kaydetti.

Poyraz, adayın ocak ayından sonra belli olabileceğini belirterek sözü Akşener'e getirdi: "Meral Akşener cumhurbaşkanı adayı olursa kazanacağımızdan yüzde 100 eminim. Meral Akşener'in 'Başbakan adayıyım' kararını gözden geçirmesini çok isterim ama maalesef sayın genel başkanımızın söylediklerinin arkasında durma ve sonuçlarının bedellerini ödeme gibi siyasi alışkanlığı var."

Boğaziçi Üniversitesi davasında 14 öğrenciye 1'er yıl hapis cezası verildi Boğaziçi Üniversitesi davasında 14 öğrenciye 1'er yıl hapis cezası verildi

Kaynak: Kısa Dalga