Urfa Ceylanpınar'da AKP’li Belediye Başkan adayı Abdullah Aksak’ın yeğenleri, ilçe gençlik kolları başkanı Abdulhadi Dakak’ı darp etti.

Dakak, Arap olduğu için darp edildiğini iddia ederken, başkan adayı Aksak ”Kendi isteğiyle darp edildi” dedi.

Şanlıurfa Olay’ın haberine göre Aksak’ın yeğenleri ile Dakak arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Aksak’ın iki yeğeni tarafından darp edilen Dakak, hastaneye kaldırıldı. Hastanede darp raporu alan Dadak şikâyetçi oldu.

Hastane çıkışında konuşan Dakak, Arap olduğu için darp edildiğini söyledi:

“Olay AKP milletvekilimiz Halil Özşavlı parti seçim büromuza geldiği zaman oldu. Ben yukarı çıkıp vekilimiz ile görüşmek istedim. Ben yukarı çıkmak istediğim zaman Abdullah Aksak’ın yeğenleri merdivende duruyorlardı. Bana yukarı çıkamazsın dediler. Sözlü hakaretlerde bulunup iki yeğeni beni darp etti… Etnik kimliğim Arap olduğumdan dolayı yeni aday Abdullah Aksak beni hiçbir zaman kabul etmedi.”

Aksak ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, saldırı iddiasını yalanladı.

Aksak da, Dakak’ın ‘provokatörler aracılığıyla kendi isteğiyle darp edildiğini’ ileri sürdü. Aksak paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdulhadi Dakak’ın olaydan bir gün sonra kirli ellerin devreye girmesi ile beraber provokatörler aracılığıyla kendi isteğiyle darp edildiği ortaya çıkmıştır. Olaydan bir gün sonra Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde 04 Mart 2019 (bugün) tarihli rapor alındıktan sonra kirli eller ve provokatörler ile beraber ilçede etnik köken üzerinden oy devşirmeye ve nemalanmaya çalışanlar yine yanıldıklarını anlayacaklar.”