AKP'li Akkal, daha sonra tepkiler üzerine tweetini sildi

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevinde çocuklarıyla görüşme yapması engellenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında skandal ifadeler kullandı. Akkal, "İt" diyerek Demirtaş'a ve çocuklarına hakaret etti.

Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, "Selahattin'in, kızlarımız Delal ile Dılda'yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi" demişti.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş'ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı.

Akkal, "Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. " dedi.

Öte taraftan AKP'li Akkal hesabından yeni bir paylaşımda bulunarak, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili paylaşımın kendisine ait olmadığını ileri sürdü. Paylaşımının bir danışmanı tarafından yapıldığını belirten Akkal,  "Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır" dedi. 

Gözden kaçırmayın

Nureddin Nebati'den 'Güldür Güldür'e yanıt: İlk fırsatta geleceğim Nureddin Nebati'den 'Güldür Güldür'e yanıt: İlk fırsatta geleceğim

Paylaşımının devamında Akkal, danışmanı hakkında gereken işlemin başlattığını belirterek, "Şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadesini kullandı.