Bursa Orhaneli'de esnaf olan Erdem Öztürk, belediyede görevli zabıta müdürünün, eşine cinsel tacizde bulunduğunu ve şikâyetini geri çekmesi için belediye tarafından baskı ve tehdide maruz kaldığını iddia etti.

Öztürk, zabıta müdürünün kendisi olmadığı bir vakitte evine girip eşine tacizde bulunduğunu ve eşinin tepkisi üzerine şiddete başvurduğunu söyledi.

Orhaneli Belediyesi‘nden yapılan açıklamada ise söz konusu iddialar yalanlandı; "Olay şu an savcılığa intikal etmiş, sosyal hizmetler müdürlüğümüz de gerekli işlemleri başlatmıştır” denildi.

Öztürk sosyal medya hesabı üzerinden, işletmesine astığı pankart ile sesini duyurdu. Pankartta şu ifadeler yer alıyordu:

“Ak Parti Orhaneli Belediyesi’nde zabıta müdürü Mustafa isimli şahıs, eşime cinsel taciz, darp ve hanemize tecavüzde bulunduğu için savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Şikâyetimizi geri almadığımız için bugün arabamıza el koydular. Bizi bezdirip şikâyetimizi geri aldırmaya çalışıyorlar. Almayacağız”

“ZABITA MÜDÜRÜ EVİME GİRİP EŞİMİ ÖPMEYE ÇALIŞTI”

Cumhuriyet’ten Rabia Azra Sözcü’nün haberine göre, Öztürk olayı şu sözlerle anlattı:

“Bizim tost, sandviç sattığımız ufak bir işletmemiz var. Maç olduğunda halı sahalara gidiyoruz, pazar çıkışlarına gidiyoruz. Her satış yaptığımız yerde de zabıtadan izin alıyoruz. Bu zabıta ekibinin müdürü eşime kafayı takmış. Saat 23:00 civarı eşim eve gittiği sırada, resmi araç ile eşimin yanına yanaşıyor. ‘Gel ben seni eve götüreyim’, ‘Bu tostla bu iş yürümez’ gibi sözlü tacizde bulunuyor. Eşim bağırmaya başlayınca şahıs gidiyor. Eşim, ilk aşamada bunları bana söylemedi. Oturduğumuz yeri bilen bilir, çok küçük bir yerdir herkes birbirini tanır, bilir.

“EVİMİZİN TAM ÖNÜNDE MOBESE KAMERALARI VAR, GÖRÜNTÜLERİ 3 HAFTADIR VERMİYORLAR”

Bu zabıta müdürü bir süre sonra, benim olmadığım bir vakitte evimize geliyor. ‘Benim çocuğun oyuncağı sizde kalmış’ bahanesiyle eşime eve bakmasını söylüyor. Eşim de, ‘Bizim evimizde yabancı oyuncak yok’ dedikten sonra bakması için ısrar ediyor. Israrı sonrası eşim içeriye bakmaya gidiyor, zabıta müdürü de arkasından girip kapıyı kapatıyor. Şahıs, eşimin yanına arkadan yaklaşıp öpmeye çalışıyor, eşim kendisini savunmak için vuruyor. Zabıta müdürü de eşime vuruyor. Evimizin tam önünde MOBESE kameraları var. Görüntüleri 3 haftadır vermiyorlar.”

“BELEDİYE BAŞKANI ŞİKÂYETİNİ GERİ ALMAZSA ONUN HER ŞEYİNİ ALIRIM DİYOR”

Şikâyete rağmen, yargıda bir ilerleme olmadığını söyleyen Öztürk, şöyle devam etti:

“Bir de eşimin karşısına geçip kaş göz yapıyormuş, ‘gördün mü bak, şikâyet ettin de ne oldu?’ diyormuş. Bir de bunlarla uğraşıyoruz. Salı günü Ali isimli bir memur geldi, ‘Belediye başkanı şikâyetini geri almazsa onun her şeyini alırım diyor’ dedi. Şikâyetimi geri almayacağımı onlara da söyledim. 20 dakika sonra Hüseyin isimli belediyenin bir memuru daha gelip aynılarını söyledi. ‘Bak erdem burası küçük yer. Belediye başkanı, şikâyetini geri çekmezse her şeyini alırız, burada ekmek yiyemez diyor’ dedi. Ertesi gün tost yaptığım arabamı aldılar. Bugün de işyerime astığım pankart için şikâyet etmişler. Belediye bana bir pantolon, oğluma bir şort verdi. Bunlar mı yardımmış? İşyerimizi ihale ile aldık kirasını da ödüyoruz. Ben yalnızca eşimin derdindeyim."