AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları (SKT) ve Muhtarlardan sorumlu Daire Başkanı Murat Müjdeci, 6 yaşındaki kızını müridi ile 'evlendiren' İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel için dua talep etti.

Müjdeci, sosyal medya hesabından Gümüşel’in, BirGün'ün ortaya çıkardığı istismar skandalının ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ana ilişkin fotoğrafını paylaşarak, "Tüm kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum" dedi.

Müjdeci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunlara yer verdi:

8 aylık Helen bebek, 68 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı 8 aylık Helen bebek, 68 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

“Müslüman, kardeşinin derdi ile dertlenir. Tüm kardeşlerimizi duâ etmeye dâvet ediyorum. Elbet inananların imtihanı ağır olur. Rabbim temize çıkartsın. Feraha kavuştursun. İslam düşmanlarını sevindirmesin. Allah yâr ve yardımcısı olsun.”

Murat Müjdeci, Yusuf Ziya Gümüşel ile çekilen bir fotoğrafını da paylaşarak "Daha 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. ODTÜ’ye, Boğaziçi’ye gidince sevindin. Yavrunu cehenneme attın" diyen ilahiyatçı İhsan Şenocak'ı etiketledi.

Müjdeci, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Âlimlere, büyük zâtlara ve fazilet sahibi kişilere saygı göstermek gerekir. Çünkü Yüce Allah, Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurmaktadır: 'De ki, bilenlerle bilmeyenler hiç bir olur mu? Bunu ancak akıl sahipleri anlar.' (Zümer sûresi, 39/9)"

Müjdeci'nin paylaşımı şu şekilde: